Zengin Kartlar Kullanmaya Başlayın

Zengin kartlar uzun bir zamandır Google’un etkinlikler, ürünler ve fırsatlarla ilgili olarak Google Arama’ya veri sağlamak için kullanışlı bir yöntemdir. Ayrıca sıralamalarda dikkat çekici yapısı ve daha detaylı bilgi vermesiyle hitleri artırmanıza yardımcı olur. Ancak çoğu webmaster özelliği nasıl aktif olarak kullanacağını bilmediği için çok fazla tercih edilmedi.

Google, zengin kartların daha aktif kullanılmasını sağlamak için yeni bir test aracını aktif hale getirdi. Bu özellikle beraber sitelerde hangi yapısal verileri kullanarak içeriklerinizin hangi kartla sıralamalarda çıkacağını düzenleyebilirsiniz.
Zengin kartlar
Bu alana webmaster araçları > zengin kartlar > zengin kart kullanmaya başla bölümünden veya buradan ulaşabilirsiniz.

Şuan için hazır 4 yapısal veri sunulurken tarifler, etkinlikler, ürünler, yorum ve puanlamalar özel olarak sıralamalarda öne çıkartılabiliyor.

 

Kısaca zengin kartları nasıl kullanacağınızı anlatacak olursak, yapısal veriler schema.org bağlantılı olduğu için karşınıza çıkan kodlarda yalnızca isim, açıklama, adres gibi kişisel bilgilerinizi girerek içerik sayfanıza veya eklentilerde kodları kullanabilirsiniz. (Yaptığınız değişiklilerin ardından doğrula butonuna basarak çalıştığından emin olun)

Zengin kartların SEO’ya etkisi nedir ?

Google’a göre kartların kullanılması doğrudan sıralamaları etkilemez ancak sıralamalar üzerinde kartları kullanan siteler organik tercihlerde daha fazla tıklanma alır. Rakiplerinize oranla daha fazla organik hit almanız ise kısa sürede yükselmenize yardımcı olur. Doğal bir süreçte elde ettiğiniz bu yükseliş ise sıralamanızın kalıcı olmasını sağlar.Author: Seo Şefi
Kurumsal ve Bireysel SEO Danışmanlığı Hizmeti. Organik Seo Uzmanı.

Bir Cevap Yazın