Yorum Yap Backlink Kazan Ne demek?

Soru: Yorum Yap Backlink Kazan Ne demek?

r10 . nette yorum yap backlink kazan diye bir bölüm var, yorumun, konunun aramalarda ilk sırada çıkmaya etkisi nedir?
bir de yorum yap backlink kazan, ne demek, yorum yapan kişiye mi yoksa yorum yapılan siteye mi fayda sağlar?
tahminim şu ki yorum yapılan site yapılan yorumları no follow olarak tanımlar ve yorum yapan kişi yorum yaptığı ile kalır, hiç bir kar elde edemez, yorum alan site bu işten kazançlı çıkar.

Cevap

Bu tarz çalışmaların amacı aslında işlemi yaptırtan kişi sitesine hit çekmek amaçlı yapar.
Diğer amaç ise yorumlar seo üzerinde etkili elemanlardır. Her biri ayrı referal ve ip demektir. Kullanıcının sitesine yaptığınız özgün yorumlar sayesinde konu up dediğimiz özellik devreye girer ve robotlar birden çok aynı konu üzerine gelmeye başlar. Sürekli konunun güncellendiğini görünce konuya değerli makale gözü ile bakar.
Yine bu yazılar içerisinde bulunan URL leri takip ederek sitelere ulaşır. Lakin linklerin tamamı nofollow olduğu için ve aynı konu içerisinde birden fazla link çıkışı yapıldığından dolayı değersizleşir. Linkin silinmesi durumunda ise, sitenize eksi yönde etki yaratır.
Olayın özü şudur değerli takipçimiz, sadece dediğiniz gibi yorum yapmanızla kalırsınız. Başka bir etki yaşamazsınız. 100 üzerinden değerlendirecek olursak %2 veya %1 lik etki yaratır. Yeni güncelleme ilede ters orantı ile %-20 gerileme yaşamanızı sağlar.
Bu tarz çalışmalardan uzak durmalı kaliteli backlink çalışmalarına yönelmelisiniz, yani organic backlink çalışmaları daha sağlıklı olacaktır.
Meta etiketli yaptığınız nofollow linkler takip edilir tabiki, ama takip sonucu 100=0 olarak değerlendirilir.
Matt Cutts bunun için bir açıklama yapmış durumdadır. Aşağıdaki videoyu inceleyebilirsiniz.
Nofollow linkleri 3 e ayırırlar, Güvenilmeyen,Ücretli ve Tarama Önceliği. Burada tarama önceliğinde herşey anlaşılır ve net olarak belirtilmiş durumdadır. Bir siteye veya foruma kayıt olundu ise bunun için kullanılan nofollow linklerin önemsiz olduğunu belirtmektedir.

https://www.youtube.com/watch?v=x4UJS-LFRTU

Hakkında

admin

soru cevap
Çoklu dilde site ...
Geri
En önemli etken? ...
İleri
soru cevap
YORUM YAZIN