Yeni niş site için seo

Soru: Yeni niş site için seo

Yaklaşık 3 ay önce açtığım web sitem için tanıtım yazısı çalışmalarına başlamak istiyorum. Sektör rekabetin düşük olduğu bir sektör. Hedeflediğim kelmimelerde ana domainde çıkmak istiyorum on page ayarlarını bu yönde yaptım zaten.Size sorularım:

  • Kaç gün arayla tanıtım yazısı almalıyım.
  • İlk olarak ana domaine açık linkler mi vermeliyim yoksa direk anahtar kelimelerimden anchor link verebilir miyim?
  • 5 farklı anahtar kelimem var.Her tanıtım yazısında 1 tane olmak üzere mi link vermeliyim yoksa 3adet link verebilir miyim? Bu soruyu soruyorum çünkü gördüğüm Google her seferinde vermiş olduğum kelimelerin sadece birini kabul ediyor(ahrefse öyle yansıyor.)
  • sektör moda,ilişkiler,kadın vs. sektörü. Sizce güçlü haber sitelerinde mi tanıtım yazısı yayınlamalıyım yoksa kaliteli kadın sitelerinde mi yayın yapmak daha etkili olur. Yoksa kombine mi etmeliyim.
  • Direk güçlü sitelerde tanıtım yayınlamak yerine 1 yıllı,indeksi 1000-3000 civarı olan sitelerden başlayıp daha büyük kadın sitelerinde mi yayın yapmalıyım.yoksa direk bulduğum en güçlü sitelerde tanıtım yayınlamak mı daha etkili olur?

Cevap

2 ayını dolduran siteler tanıtım yazısı yayınlayabilir bu süreci tamamlamış görünüyorsunuz. Aslında açıklamalara başlamadan önce tanıtım yazılarına sizin hakkınızda haber yapan doğal bağlantılar olarak bakmak gerektiğini hatırlatmak isterim. Ücretli yapılan her tanıtım şekli çok sağlıklı değildir.
Tanıtım yazısında gün aralığı denen bir kavram söz konusu değildir. Sitenizin kategori adetlerine göre ay içerisinde her kategoriye 1 adet tanıtım yazısı almanız yeterli olacaktır.
Tanıtım yazılarında açık link vermeniz daha sağlıklıdır. Anahtar kelimeler üzerine verilen linkler ücretli bağlantı türlerine girer ve sitenizi olumsuz yönde etkiler.
Diğer sorunuza gelecek olursak, tanıtım makalelerinde kaynak site adresi budur şeklinde yapılması daha sağlıklıdır. Doğru olan prosedürü 1 adet link çıkışı sunmaktır.
Kaliteli kadın sitelerinden tanıtım yazısı yazdırmanız daha sağlıklı ve hatta kusursuz olacaktır. Bir kaç adette haber sitesinde tanıtım yazısı planlayabilirsiniz. Önemli olan aynı ve benzer içerikleri sunan bir sitenin sizi referans göstermesi ve hakkınızda haber yapmasıdır.
Yapacağınız çalışmalar off-page seonun sadece %10 luk bölümünü kapsadığını unutmamanız gerekmektedir. Bu tarz yaklaşımlar yerine içeriklerinize daha çok önem vermeyi tercih etmeli ve sosyal medya paylaşımlarına ağırlık vermeyi tercih etmelisiniz. Çalışma şekliniz yapay seo olarak adlandırdığımız geçici çözümlerdir.

Hakkında

Seo Şefi

Kurumsal ve Bireysel SEO Danışmanlığı Hizmeti Organik Seo Uzmanı , Adwords Danışmanı.

soru cevap
E-ticaret Yeni sisteme geçerken değişen link yapısı ...
Geri
SMO seo optimizasyon ...
İleri
SMO seo optimizasyonu
YORUM YAZIN