• Kurumsal SEO Danışmanlığı
  • info@seosefi.com
  • 0422-3237447

Sosyal medya paylaşımlarını nasıl yapmalıyız

sosyal medya paylaşımlarını nasıl yapmalıyız hocam, tavsiyeleriniz nelerdir?

sosyal medya paylaşımları düzen gerektiren çalışmalar içerisinde yer almaktadır. Öncelikle sitenizde paylaşmış olduğunuz her konunun birebir olarak sosyal medya hesaplarınızda yer alması çok önemli değildir. Önemli olan sosyal medya sayfalarını siteniz gibi görmektir. Nasıl sitenizde özgün ve kaliteli içerikler yayınlıyor iseniz, sosyal medya sayfalarınızda da aynı şekilde özgün ve görseli özgün olan içerikler paylaşmalısınız. Konularınızın altına mutlaka ana konuya yönlendiren veya benzer içeriklere yönlendiren linkler bırakmanız sağlıklı olacaktır.
Sosyal medya sayfalarında paylaşılan içerikler her zaman stabil olarak paylaşılmamalıdır. Örneğin bir içeriğinizde link kısaltma servisi kullanabilir, bir içeriğiniz için direk url yi ekleyerek sosyal medya sayfalarının otomatik çektiği verileri paylaşmalı, bazı içerikleri # populer kelimeleri kullanarak daha fazla kitleye ulaşmasını sağlamalısınız.
Sosyal medya sayfalarınızda profil alanlarının eksiksiz olarak tamamlanmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Otoritesi en yüksek olan kanallar yani sosyal medya kanallarında, ziyaretçilerinize değer verdiğinizi yansıtmak için sorular tüm sorulara büyük bir içtenlikle cevap vermeli, yine aynı durumu sitenizde de gerçekleştirmelisiniz.
Sosyal medya optimizasyonu olarak bahsedilen konular genellikle, özgün içeriklerin doğru zamanlarda ve doğru kanallarda paylaşılması ile oluştuğunu bilmeniz gerekmektedir. İyi bir optimizasyon için en populer sosyal medya sayfalarını tercih etmeli ve yukarıda değildiğimiz şekilde paylaşımlar yapmaya devam etmelisiniz.
Sosyal medya ipuçları adlı makalemizi ve sosyal medya optimizasyonu makalemizi inceleyerek daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Hakkında

admin

SEO Şefi Founder

Google Az Bilinen Özellikleri
Google’ın Az Bilinen Özellikleri ...
Geri
Görsel aramalarda Google reklamları resmi olarak açıklandı ...
İleri
Görsel aramalarda Google reklamları resmi olarak açıklandı
YORUM YAZIN

Yorumlar kapatıldı.