• Kurumsal SEO Danışmanlığı
  • info@seosefi.com
  • 0422-3237447
soru cevap

Sitenin hitinin belirli bir seviyeye gelip kalması

Soru: Sitenin hitinin belirli bir seviyeye gelip kalması

sitem gayet güzel ve sürekli artıştaydı hiti son 1,5 aydır aynı hitde çakılı kaldı güzel tanıtım yazılarıda aldım 1 ay kadar önce merak ettiklerim eksiklerim varmı

  • Günde en az nekadar konu girilmeli resim galerisi destekli moda sitesi sitem
  • 7aylık siteye hangi aralıklarla aylık nekadar tanıtım alınmalı
  • özgün makale girişleri ve tanıtımlar haricinde sitenin gelişimi için neler yapılmalı
  • Site belirli bir seviyeye gelip neden yerinde sayar bu gibi durumlarda neler yapılmalı bu engeli aşmak için

ve sizin eklenmek istedikleriniz varsa kısa ve öz bir şekilde cevaplar iseniz cok sevirim eminim bir cok kişide faydalanacaktır

Cevap

Bu tarz durumlarla sık sık karşılaşırız. Panik yapmanızı gerektirecek bir durum yok. Son güncellemelerden kaynaklanan bir durum olduğunu söyleyebilirim. Sıralama değerlerinin sık sık değiştiği bir dönem içerisindeyiz.
Nedenlerini inceleyecek olursak;
Sitenize daha önce backlink çalışması yaptırdı iseniz, zararlı backlinkleri tespit edip. Bağlantıları reddet yapmalısınız.
Tanıtım yazılarını ne kadar sıklıkla yapmanız gerektiği hakkında bilgi vermek gerekirse en az haftada 2 adet tanıtım yazısı yayınlatabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı backlink konumuzda paylaştık.
Özgün makale girişleri düzenli olarak yapılmalıdır arkadaşlar. Öncelikle şunu tespit etmiş olmalısınız. Yazıları farklı saat aralıklarında girmeniz sizlere birşey kazandırmaz. Makaleleri geceden veya gün içerisinde yazıp sabah erken saatlerde tamamını aynı anda paylaşmalısınız. Anlık index alamıyor iseniz. RSS kurmayı deneyiniz veya google gibi getir ile url tek tek indexleyiniz. Özgün içerikleriniz için bir örnek vermek gerekirse 2 günde en az 5 adet makale paylaşmak gerekiyor. Rakabetin yüksek olduğu bir alan olduğu için siteniz açısından faydalı olacaktır.
Site belirli seviyeye gelip kalıyor ise nedenleri;
Sürekli aynı başlık cinsleri ve etiketlemelerden kaynaklanıyor. Görsellerde kullanılan anahtar kelimelerin aynı olması belirli bir dönem sonunda siteye monotonluk katıyor. Moda hakkında bir haber yayınlıyor iseniz. Ara ara siteniz için değişik konular seçmelisiniz, mesela bir modacının hayatını anlatabilirsiniz.
Her konumuzda belirtiyoruz, kullanılmamış başlıkları tercih edebilirsiniz. Ben bu konuyu bu başlıkla anlatmam gerekiyordu dediğiniz diğer başlıklar H2 dir. H2 nin altında bir alt başlık sunarak bunuda H3 olarak verebilir konu içerisine değerli başlıklar ekleyebilirsiniz.
Etiket kullanıyor iseniz, tüm site sahiplerinin sıkıntısı bu yöndedir. Etiket bir konuyu başka anlamlar barındıran kelimelerlede anlatmaktır. Etiketlerinizde başlık tekrarlarından uzak durmalısınız. Örneğin Moda, moda haberleri, en güncel moda haberleri tarzında olmamalıdır. Belirli bir dönem sonunda kelime spamı yaratmış olursunuz.
Diğer etken ise sitenin otomatik sosyal medya bileşenleri ile şişirilmesi az konu paylaşımı yapanlar için bir sakıncası yokken, çok konu paylaşımı yapanlar için büyük zararları olmaktadır. Bu işlemler yerine konularınızın başlıklarını biraz daha değiştirerek, özet dediğimiz alandaki yazıları alıp sosyal medyada içeriklerinizi aynı görseller ile paylaşabilir alt bölümlerine yazının devamı için sitemizi ziyaret edin yazıp google link kısaltma servisini kullanabilirsiniz. Bir çok soruda da yazdığımız gibi, google link kısaltmalarından giden referal linkler daha değerlidir. Sitenizin linkini sosyal medyada açık olarak kullanmamanız gerekmektedir.
Sadece SEO’yu ilerlemek için yapmayınız. Kullanıcı dostu seo çalışmayı dikkate almalısınız. Kullanıcılarınız için bazı kelimelerin tamamını çizerek veya farklı renkler ile sunum yaparak. Makale alanlarında özgün görseller sunarak sağlamalısınız. Görsel kullanımlarında ise, konu bütünlüğü taşıyan anahtar kelimelerinizi barındıran isimler verilmesi gerekmektedir. İsim verilmemiş bir resim boşlukta dolaşan bir nesnedir.
SEO da bazı kurallar değişiyor ve sürekli yeni haberler yaparak sizleri bilgilendirmeye çalışıyoruz. Her şey zararlı değildir, sadece ölçüsünde bilinçli olarak yapılması gerekiyor.
Siteniz moda ile alakalı olduğu için instagram,google+,facebook ve twitterda aktif olarak paylaşımlar yapmalısınız.
İlgi çekecek haberler yayınlamalı ve kısır döngüden kurtulmalısınız. Sürekli aynı kelimeleri barındıran başlık ve içerik yazılarından kaçınmalısınız.
Eski konularınızı güncellemeli ve artık hit getirmeyen konuların url lerini dizinden kaldırıp, başlık ve içerikte güncelleme yaparak yeniden yayına alarak ciddi ilerlemeler görebilirsiniz.
Sosyal medya çalışması yaparken kesinlikle bir sayfa oluşturup var isede bu sayfa için, yaş kriterleri belirleyerek facebook üzerinden cinsiyet seçimi yaptıktan sonra beğeni alabilirsiniz. Siteniz için yapacağınız en doğru hareket olacaktır.
Bilmediğiniz laf kalabalığı ile şişirilmiş seo paketlerinden uzak durarak, eğer konu hakkında bilginiz yok ise bir uzmandan destek alarak ilerleyebilirsiniz.
On-page seoyu gözden geçirmenizde fayda olacaktır. Page speed optimizasyonu yapmalısınız.
Wordpress kullanıyor iseniz ,içerik yayınlarken cachenin kapalı olmasına özen gösteriniz ve gün içerisinde sık sık cache temizliği yapmayınız.
Ziyaretçilerinizi karşılayan index’de düzenlemeler yapmayı denemelisiniz. Sitenizde arasıra değişiklik yapmak hem kullanıcılar hemde google açısından güzel bir çalışma olacaktır. İndex iyileştirmeleri yaparak ilerlemeniz daha mantıklı olacaktır.
Rakip analizi seo’nun altın kuralıdır.

Hakkında

admin

SEO Şefi Founder

soru cevap
Paravan blog sistemi Nasıl kurulmalıdır? ...
Geri
Çoklu dilde site ...
İleri
soru cevap
YORUM YAZIN