SEO

Search Engine Optimization

Arama Motoru Optimizasyonu

Profesyonel arama motoru optimizasyonu hizmetlerimiz ile firmanızın daha iyi sıralamalar elde etmesine, gelirinizin artırmasına ve sürekli yeni müşteriler edinmesine yardımcı oluruz.

SEO Nedir?

SEO Açılımı, Search Engine Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu demektir. SEO Arama Motoru botlarının sitenizi tarayıp, oluşturabilmesi adına yapılan teknik çalışmalardır. Her arama motoru farklı sıralama ve kalite sinyalleri kullanmaktadır. SEO, internet sitelerinin ücretsiz SERP arama sonuçlarında daha iyi bir konumda çıkması adına yapılan çalışmaları kapsamaktadır. Bir SEO firması ile çalışmak sitenizin daha hızlı gelişmesini ve zaman kazanmanızı sağlayacaktır.

Google SEO Nedir?

Web sitelerinin Google arama motoruna uyumlu olarak optimize edilmesidir. Google Kalite yönergeleri ve Sıralama sinyalleri faktörlerine göre yapılan teknik çalışmalardır. Sitenizin taranabilir ve oluşturulabilir olması, Google Analytics, Search Console, Google My Business kayıdı ve site haritanızın Google’a gönderilmesi ile ilk adımları atılmaktadır.

SEO Nasıl Yapılır? Bizler SEO Çalışması için neler yapıyoruz?

Web sitenizin arama motorlarına uyumlu olması önemlidir. Yapısal veri hataları, UX kullanıcı deneyimi hataları ve yazılım hatalarını gidermelisiniz. Sayfalarınızın, içeriklerinizin seo kurallarına göre optimize edilmesi daha iyi sıralamalar almanızı sağlar. Web sitenizin taranabilir bir site olduğundan emin olmalısınız.
Crawl analizleri, yol haritası ve arama motoru pazarlama stratejileri geliştiren bir ekibiz. Türkçe sitelerin Google’da ilk sayfa olmasını sağlamak için uzman kadromuz ile 12 yılı aşkın süredir seo danışmanlığı hizmeti vermekteyiz.

Anahtar Kelime Araştırması

Daha fazla trafiğe ulaşabilmeniz için hizmetleriniz, içerikleriniz için semantik, holistik anahtar kelimeler
Daha fazla bilgi edin
Web sitenizi ilk kurduğunuzda hedef anahtar kelimelerinizin belirlenmesi gerekmektedir. Tespit edilen anahtar kelimelere göre içerikler ve hizmetler ve sayfalar oluşturulmaktadır. Tek bir anahtar kelimeye dayalı olarak oluşturulan sayfalar ve içerikler çok az trafik çekecektir veya yanlış anahtar kelime seçimi yaptığınız için hiç trafik çekemeye bilirsiniz. Semantik ve holistik seo teknikleri ile daha fazla trafiğe ulaşmanız için anahtar kelime tespitleri yaparız. Bu sayede birden çok anahtar kelimeye sahip olur, daha fazla müşteriye ulaşırsınız. Ayrıca sıra konumlarınız iyileşmiş olur.

UX Kullanıcı Deneyimi

Ziyaretçileriniz için daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmanız için gerekli olan optimizasyonlar
Daha fazla bilgi edin
UX, Kullanıcı deneyimi anlamına gelmektedir. Sitenizi ziyaret eden kullanıcılara daha iyi dolaşım imkanı verirseniz arama motorları tarafından ödüllendirilirsiniz. Ziyaretçilerinizin sitenize eriştiklerinde tam olarak istediklerini karşılamak kalite puanınızı yükseltecektir. Bunun için bir çok düzenleme yapılmaktadır. Kısaca şu sorulara cevap vermeniz gerekiyor; Ziyaretçi karşılaştığı sonuç karşısında memnun kaldı mı? Sayfa hızlı olarak yüklendi mi? Sayfa içerisinde size rahat ulaşma imkanı sundunuz mu? İçeriğinizi veya hizmetinizi okuyan ziyaretçi sitenizi referans olarak sunabilir mi? Menü ve sayfa dolaşımlarınız anlaşılır mı? Ziyaretçilerin hangi sayfaları daha çok ziyaret ettiğini biliyor musunuz ve buna göre düzenmeler yapıyor musunuz? Kısaca sitenizin a’dan z’ye ziyaretçiler için optimize edilmesi gerekmektedir.

Rekabet Analizi

Rakipleriniz hakkında tüm bilgileri bir araya getiriyor ve yeni stratejiler oluşturuyoruz
Daha fazla bilgi edin
Rekabet analizi sitenizin gelişim sürecini etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Rakipleriniz hakkında çok fazla bilgiye ihtiyacınız olacak. Bizler rakipleriniz hakkında bilgi toplamak için bir çok online analiz programı kullanıyor ve yeni stratejiler geliştiriyoruz. Haftalık ve aylık olarak rakiplerinizin neler yaptığını sizlere raporluyoruz. Rakipleriniz hakkında yapılan bazı araştırmalar; İçerik analizi, bağlantı analizi, anahtar kelime tespiti, sosyal medya analizi, yazılım ve dijital pazarlama analizleri yer almaktadır.

Arama Motoru Optimizasyonu

Genel Arama Motoru Optimizasyonu teknikleri ve stratejileri ile daha iyi konumlar.
Daha fazla bilgi edin
Web sitelerini Optimize ederken izlenmesi gereken yol haritaları şu şekilde : Sıça Sorulan  Sorulara cevap;

 • Özel DNS ve Statik ip Seçimi
 • W3C standartlarına uygunluk adımları
 • İçerik kalitesi yükseltme adımları
 • Title yerleşimi ve kullanım standartları
 • Meta taglarının kullanımı
 • “404” sayfa yönlendirmelerinin yapılması ve 404 hatalarının giderilmesi
 • “Site haritası” oluşturulması
 • “Robots.txt” oluşturulması ana dizinde yapılandırılması
 • “Özgün” performası yüksek kaliteli içerikler sunma
 • “Link” yapısının oluşturulması
 • Dış backlink çalışmalarının yapılması
 • Anahtar kelime analizlerinin yapılması
 • Kullanıcıların dikkatini çekecek alanların ve anahtar kelimelerin bold , italik olarak işaretlenmesi
 • Alan adı domain seçiminin yapılması ve lokasyon domain seçimi
 • Responsive mobil uyumlu tema seçim işlemleri
 • Silinen içeriklerin 301 yönlendirmelerinin yapılması
 • SSL sertifikası https kullanımı ve yapılandırma adımları
 • Dofollow ve Nofollow Link çıkışları sunma
 • Sosyal medya çalışmalarının yapılması
 • Hosting seçimi ve optimizasyon işlemlerinin gerçekleştirilmesi
 • Logo ve favicon kullanımı
 • Kullanılan görsellerin özgün ve kaliteli olması
 • Güncel zamanlanmış içerik yayınlanması
 • Java script, CSS dosya izinleri yapılandırma
 • Tek sayfa üzerinde aşırı link çıkışı yapılmaması
 • Resim Title ve alt açıklama alanlarının doldurulması, genişlik ve yükseklik değeri verilmesi
 • Sayfa page speed optimizasyonunun yapılması
 • Ziyaretçi dostu UX çalışmalarına odaklanın
 • AMP Entegrasyonun yapılması
U

SEO Analizi

Web siteniz için tam kapsamlı, derinlemesine crawl analizlerinin yapılması.
Daha fazla bilgi edin
Web sitenizde oluşan yazılım hataları indexlenme sorunlarına neden olmaktadır. Google dizinlerine sitenizde yer alan içerik ve sayfaların sorunsuz eklendiğinden emin olmalısınız.

Sitenizde oluşan yazılım sorunlarını tespit etmek için 30 dan fazla online analiz programı kullanırız. Size en iyi seo raporunu sunacağımızdan emin olabilirsiniz.

Blog ve İçerik Optimizasyonları

Hizmet sayfalarınızın ve blog içeriklerinizin serp sonuçlarında daha iyi konumlarda çıkmasını sağlarız
Daha fazla bilgi edin
Blog içerikleriniz, hizmet sayfalarınız için optimizasyon çalışmaları. Peki, neler yapılıyor? Resim optimizasyonu, alt başlık açıklamaları ve resim sıkıştırma. Video optimizasyonu. İçerik başlık araştırmaları, alt başlık anahtar kelime tespiti ve yerleşimi. İçerik içerisinde kullanılması gereken semantik anahtar kelime dağılımı ve mobil görünüm düzenlemeleri. İçeriğinizin ayrıca hızlı yüklenir olması son derece önemlidir. Bu yüzden içerik sayfalarınız içinde pagespeed optimizasyonu çalışmaları yapılmaktadır.

Bağlantı Geliştirme

Web sitenizi referans olarak gösteren bağlantılara ihtiyacınız bulunmaktadır
Daha fazla bilgi edin
Sitenize diğer sitelerden gelen bağlantılar arama motorlarına sitenizin ne ile alakalı olduğunu veren sıralama sinyalleridir. Sitenize bir çok farklı bağlantı tipi gelmektedir. Bunlardan bazıları; Nofollow Anchor Text Bağlantılar Dofollow Anchor Text Bağlantılar Resim “Image” bağlantıları None gibi bir çok bağlantı tipi bulunmaktadır. Dikkat etmeniz gereken konu ise, sitenize gelen bağlantıların doğal bağlantılar olmasıdır. Ücretli bağlantılardan uzak durmalısınız. Bir uzman kontrolünde bağlantılarınızın düzenli aralıklarda analiz edilmesi ve varsa zararlı bağlantıların kaldırılması sağlanmalıdır.

Mobil Uyumluluk

Mobil görünürlük ve oluşturma, Masa üstü görünürlük tarama ve oluşturma optimizasyonu
Daha fazla bilgi edin
Google’ın son yaptığı güncellemelerden sonra artık sıralamalar mobil sürüme göre verilecek. Bu yüzden sitenizin mobil uyumlu “responsive” olması önemlidir. Pc sürümünüz ile mobil sürümünüz arasında büyük farklılıkların olmaması gerekiyor. Sitenizin mobil dizinlerde yer aldığından ve mobil tarama, mobil oluşturma hatalarının olmadığından emin olmalısınız. Sitenizi uzmanlarımız ile mobil uyumlu hale getirebiliriz!

Kalite Yönergelerine Uymak

Google web yönetici yönergelerine uygun olarak çalışmak son derece önemlidir.
Daha fazla bilgi edin
Google alt alanda yer alan tekniklerin yapılması durumunda, kalite yönergelerini ihlal ettiğinizi tespit etmektedir ve tüm site sahiplerinin kaçınması gereken maddelerdir.

 • Yazılımsal ve kodlamasal olarak veya botlarla çekilen otomatik içerikler
 • Yapay bağlantı yöntemleri ile bağlantı düzeni oluşturma ve bağlantı düzenlerine katılma
 • Kalitesiz içerik, toplama içerik yayınlama ve özgün içeriğin az olması
 • İçerikleri gizleme, gizli yönlendirmeler yapma, Gizli metin ve bağlantılar sunma
 • Köprü Sayfa düzenekleri oluşturma
 • Aldatmaya yönelik, satış ortaklığı programlarına katılma
 • Anahtar kelimelerin alakasız olduğu sayfalar oluşturma
 • Site içerisine kimlik avı, kötü amaçlı yazılımlar, virüs yükleme, kötü amaçlı davranış sayfaları oluşturma
 • Zengin Snippet’ler işaretlemelerini kötüye kullanım
 • Google arama motoruna tetikleyici ve otomatik sorgulamalar gönderimi

SEO çalışmaları yaparken karşınıza çıkacak olan spam siteleri google’a bildirmeniz sizlerinde aleyhine olacaktır.

Yatırım Getirisi ROI

Projeniz için gerekli yatırım bütçesinin “ROI” hesaplanması. Dijital Pazarlama “SEM” ihtiyaçları.
Daha fazla bilgi edin
Çalışmalara başlamadan önce rakiplerinizi inceler, aylık ve yıllık ne kadar trafik ve gelir elde edebileceğinizi öğreniriz. Size bir yatırım getirisi hesaplaması sunarız. Bu sayede seo çalışmalarına ne kadar yatırım yapabileceğinizi öğrenmiş olursunuz.

Rakiplerinizin dijital pazarlamaya ne kadar yatırım yaptıklarını, sosyal medya reklamları için ayırdıkları bütçeleri, görüntülü ve video reklamlar için tahmini harcama tutarlarını hesaplarız.

Adwords reklamları ile marka bilinirliğinizi arttırmak için stratejiler geliştiririz.

Size sunacağımız fiyatlar; rekabet düzeyi ve çalışma temposuna göre değişkenlik göstermektedir. Google arama motoru organik arama sonuçlarında en iyi konumlarda olmanızı sağlamak için seo uzmanlarımız ile uzun yıllardır stratejiler geliştiriyor ve kendimizi yeniliyoruz. Arama motorlarını çok yakından takip ederek, sizi tüm güncelleme ve gelişmelerden haberdar ederiz.