• SEO Şefi
 • +90 422 323 74 47
 • info@seosefi.com

SEO

seo açılımı

SEO Nedir?

SEO “Search Engine Optimization”, açılımı Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir. Web sitelerinin Google ve diğer arama motorları sonuçlarında daha iyi bir konuma getirilmesi, trafik ve kalitesinin arttırılması için yapılan Teknik Optimizasyon çalışmalarıdır.

Her arama motoru kendine ait birçok sinyal ve değerlendirme kriteri bulundurmaktadır.

Dünyanın en büyük arama motoru Google, için ilk öncelik bir sitenin taranabilir ve kullanıcı deneyiminin yüksek olmasıdır.

Arama motoru botları sitenize erişir ve daha önce dizinlerinde olmayan içerikleri arama yapacak ziyaretçiler sunmak adına kalite sinyallerine göre arşivler.

Ekleme ve listeleme sürecinde birçok değerlendirme kriteri kullanarak sıralama verilmektedir.

Daha basit olarak ifade etmek gerekir ise, sitenizin arama motorları tarafından daha anlaşılır hale gelmesi için yapılan teknik düzenlemelere SEO çalışması denilmektedir.

Yeni Başlayanlar için Adım Adım SEO Kılavuzu

SEO çalışması yapmak istiyorsunuz lakin nereden, nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız rehberimiz ile arama motorlarını çok yakından tanıyabilir ve harika bir başlangıç yapabilirsiniz.

SEO başlangıç kılavuzumuz ile nasıl seo yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Arama motorlarının sıralama kriterleri ve kalite yönergelerine uyarak adım adım SEO’ya başlayın.

SEO Neden Gereklidir ?

slide3

Optimizasyon çalışmaları sayesinde sitenize daha fazla ziyaretçi çekerek, satışlarınızın artması sağlanmaktadır. Her arama motoru, kendine özel sıralama ve kalite kriterleri bulundurmaktadır. Google arama motoru SEO çalışmalarını desteklemekte ve dünya genelinde en çok kullanılan arama motoru unvanını taşımaktadır.

E-ticaret Siteleri Neden SEO Yaptırmalıdır?

Kurumsal SEO hizmeti ile markanızı, ticari itibarınızı riske atmamış olursunuz. Bireysel çalışmalarından daha kapsamlı olarak yapılan, raporlamalar ve karşılıklı istişare işlemleri ile adım adım ilerleme sağlamak için ileri düzey çalışmalar yapılır. Satış ve trafiğinizi arttırmak için alanında uzman kadromuz ile arama motorlarını yakından takip eder ve güncel teknikler, kriterler ile sitenizi düzenleriz.

Rakip analizi, site içi optimizasyon, kategorizasyon, içerik girişleri, rakip analizi, doğru kitleye ulaşım ve kalıcılık gibi temel başlıklar, “Kurumsal SEO” sorusuna verilebilecek kısa bir özet cevap olarak değerlendirilebilir.

Bunların dışında, SEO çalışmalarının başlamasıyla beraber, gözle görülür bir biçimde hit-ziyaretçi artışı kendini gösterecektir. Geniş ve doğru kitlelere yoğun erişimin dolaylı sonucu olarak da “branding” etkisi ortaya çıkacaktır.

SEO’nun Yararları?

seo optimizasyon

Arama motoru optimizasyon çalışmalarının temel hedefi, başta Google arama motoru olmak üzere tüm arama motorlarında en iyi sıraları elde etmektir. Bilhassa da Google arama motoru için ciddi bir SEO stratejisi belirlenmeli ve bu doğrultuda çalışmalar yapılmalıdır.

Site içi ve site dışı olmak üzere iki farklı kulvarda yapılacak çalışmalar ile hem içerikler veya ürünlerin üst sıralarda yer almasıyla çok daha fazla kullanıcıya erişmek hedeflenir hem de sektörel bazlı yapılacak analizlerle belirlenen anahtar kelimlerde ilgili web sitesinin ön sıralarda yer alarak kullanıcılara ulaşması sağlanır.

İnternetin kapılarını SEO ile açabilirsiniz!

İnternetin temel iletişim ve yayın ağı haline gelmesinin ardından, en önemli platformlar arama motorları haline geldi. Ülkemizdeki internet kullanıcılarının yaklaşık %95’lik bölümü de Google arama motorunu tercih ediyor.

İnternet kullanım alışkanlıkları da en çok Google üzerinden yapılan aramalarla erişilen internet siteleri olarak kendini gösteriyor. Doğrudan internet sitelerine yapılan ziyaretler ise, arama motorlarından gelen ziyaretlere kıyasla oldukça düşük bir seviyede.

Dolayısıyla SEO çalışmaları, internet ile birlikte kullanıcılara ulaşmanın en önemli yolu olma potansiyeline sahip Nitekim en büyük internet kullanıcı kitlesine ulaşmanın kapıları, optimizasyon çalışmalarından açılıyor.

SEO Çalışmaları Nelerdir?

 • Site içi optimizasyon analizi
 • Site dışı analiz
 • Sektörel bazlı anahtar kelime analizi
 • Sektörel bazlı rakip analizi
 • Potansiyel müşteri stratejisi
 • Rekabet ölçümü ve strateji oluşturulması
 • Sosyal medya analizi ve yapılandırması
 • Web yazılım desteği ve düzenleme analizi
 • Backlink analizi
 • Google Arama Konsolu yönetimi
 • Marka bilinirliğinin artırılması
 • Kurumsal kimlik oluşturulması
 • Link inşası
 • PR çalışmaları
 • İçerik optimizasyonu
 • Video SEO
 • Kategorizasyon ve içerik stratejisinin belirlenmesi
 • Google araçlarının kullanım desteği
 • Düzenli raporlama

“SEO Şefi” ile SEO, hiç bu kadar kolay olmamıştı!

seo

Uzun yıllardır edinilen köklü tecrübe!

Ülkemizdeki internet kullanıcılarının en çok kullandığı arama motoru, yüzde 95 oranına yakın bir düzeyde Google olmaktadır. Nitekim “SEO Şefi” olarak da 9 yıllık bir geçmişimiz ile Google arama motorunu en iyi şekilde tanıma imkanına da erişmiş durumdayız.

Arama Motoru Optimizasyon çalışmalarındaki en önemli faktör, Google arama motorunu en iyi şekilde tanımaktır. Nitekim en iyi çalışmaları, nasıl çalışıldığı en iyi bilinen platformlar üzerinde kendini gösterir.

Referanslar ile desteklenen profesyonel çalışma stratejisi!

Optimizasyon çalışmalarında en önemli detaylar arasında, karşılıklı güven ve kalite garantisi gelmektedir. Ne güzeldir ki 9 yıllık bir süre zarfından yüzlerce mutlu müşteri ile birlikte karşılıklı güven konusunda iyi temeller atmayı başarmış durumdayız.

Bunlarla birlikte, yaptığımız çalışmalar için kurumsal tarafta garantili yükseliş vaat etmekteyiz. Bu vaadimiz ile yapılacak çalışmaların profesyonelliğini de dolaylı olarak tescillemekteyiz.

Uzun yıllardır elde ettiğimiz tecrübeler neticesinde, SEO çalışmasının kalıcı ve sürdürülebilir olması gerektiği anlayışını ortaya çıkarmış ve benimsemiş durumdayız.

Anlık elde edilen başarıların ve anı kurmak adına yapılan çalışmaların daha sonrasında faydadan çok zarar getireceği unutulmamalıdır.

Dolayısıyla bizler, SEO danışmanlığı sürecinde, sonrası için de kalıcılık ve sürdürülebilirlik adına çalışmalarımızı şekillendiriyoruz.

Uzman kadromuz ile her daim hazır durumdayız!

SEO Şefi olarak site içi ve site dışı olmak üzere optimizasyon için gerekli olan tüm analizleri eksiksiz olarak yerine getirmekteyiz. Bu süre zarfında sahip olduğumuz arama motoru optimizasyonu uzmanlarımız ile her alanı, kendi tecrübeleriyle değerlendiren bir süreç sunmaktayız. Böylelikle en küçük detayı bile uzmanlarımız tarafından gözden kaçırmadan analiz edebiliyor ve düzenlemeleri sağlayabiliyoruz.

Bunlarla beraber, kurumsal tarafta zaman fark etmeksizin her daim destek sağlamaktayız. Oluşabilecek her türlü soruya, gerekli cevabı sunabilecek uzmanlarımız ile çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürmekteyiz.

Arama motoru çalışmaları planlı bir çalışma stratejisi gerektirmektedir. 9 yıllık tecrübemizin kazanıldığı bu süre zarfında da bu durumu misyon haline getirmemiz de mümkün olmuştur. Rakiplerimize kıyasla, geniş SEO uzmanı kadromuz ile hemen her konuya en doğru yaklaşımı, en kısa sürede sunmanın amacına sahip olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.