• SEO Şefi
  • +90 422 323 74 47
  • info@seosefi.com
SEO rekabeti yeni yıl sonrası tekrar artacak

SEO rekabeti yeni yıl sonrası tekrar artacak

Özellikle geçtiğimiz ay içerisinde yaşadığımız, sıralamalardaki ani değişiklikler, seo alanında faaliyet gösteren kişi ve firmaları biraz şaşırtmıştı. Bu dalgalanmalara yeni çıkan bazı algoritmalar sebep olsa da, Google’ın tatile girmesi sonrası dalgalanmalar da büyük bir oranda azalma meydana geldi. Sıralamalardaki yerini haksız bulan web tasarım ve seo uzmanlarının Google’dan büyük beklentileri olsa da, üst sıralarda yerini sabitleştirmiş siteler için her değişiklik kaygı verici olmakta. Özellikle seo rekabeti yüksek sektörlerde, küçük bir sıralama değişiminin maliyetleri çok yüksek olabiliyor.

Google yeni yıl sonrası algoritma testlerini yavaşlatmış olması sıralamalarda bir durgunluk yaratmış olsa da, bu durgunluğun sizi yanıltmasına izin vermeyin. Yeni yıldan hemen sonra bu testlerin tekrar artacağı yönünde beklentilerimiz mevcut.

Seo rekabeti artacak

Seo rekabeti derken, anahtar kelime zorluklarından bahsetmiyoruz. Aslında test süreçleri içerisinde yaşanan dalgalanmalar iyi değerlendirilirse, sırası fazla değişmeyen siteler için dalgalanmalar sizlere avantajlı seçenekler sunabilir. Yapılan site içi güncellemeler ve sosyal medya çalışmaları doğrudan sıralamanızı özellikle test süreçlerinde daha fazla değiştiren faktörler. Dalgalanma süreçlerinde yaptığımız testlerde, yüksek kalitede içerikler girmek, site içi düzenlemeler yapmak ve sosyal çalışmalara ağırlık vermenin sitenizin sıralamanızın gün içerisinde bir kaç kez değişmesini sağlayabiliyor.

Seo hız kazanıyor

Seo çalışmaları şimdiye kadar kelime zorlukları ve uzun süreli çalışmalardı. İyi bir kelimede bir yerlere gelmek şimdi eskisinden hem zor, hem de daha kolay. Gelecek yıl çıkacak yeni algoritma değişiklikleri ile sıralamalarda çok hızlı yükseliş ve düşüşlerin artık sıradan bir durum haline geleceğini söylemek yanlış olmayacaktır. Bu senaryo bu şekilde gerçekleşirse seo sektörü daha aktif olacak, iş yükü artacak ve seo sektöründe bilgili uzman eksiği artacaktır.

Seo ne derece biliniyor ?

Henüz toplumumuzda Seo’nun ne derece etkili bir araç olduğunun farkına varılmamıştır. İnterneti aktif kullanamayan bir çok firma, dijital ortam da aktif firmalar karşısında günlük ticaretlerinde de kayıplara maruz kalabilir. Özelikle akıllı telefonların kullanımı yaygın olsa da, akıllı telefonlar yeterince iyi kullanılmıyordu. Artık konum aramalarında, ürün incelemelerinde ve firma itibarı değerlendirmelerinde Google sıralaması çok büyük önem taşıyor. İnternetin kullanım oranı ve ürün arama hacimlerinin yükselmesi ile seo rekabetinin önemi daha fazla anlaşılmakta ve seo sektörü giderek daha değerli olmaktadır.

Hakkında

Seo Şefi

Kurumsal ve Bireysel SEO Danışmanlığı Hizmeti. Organik Seo Uzmanı.

google phantom 3
Google phantom 3 güncellemesi ...
Geri
WordPress seo hız optimizasyonu nasıl yapılır? ...
İleri
Wordpress seo hız optimizasyonu
YORUM YAZIN
  1. Recep dedi ki:

    2016 da bende çok karışacağını sizler gibi düşünmekteyim.