SEO Danışmanlığı

SEO danışmanlığı, günümüz için internet girişimlerinin olmazsa olmazı haline gelmiştir. Arama motorlarının çıkışından bu yana süre gelen SEO çalışmaları için en doğru tercihler arasında yer alan SEO danışmanlığı, klasik çalışmaların aksine bir bütündür ve web sitenizi en iyi konuma getirmek için oluşturulan çalışmaların tümünü bünyesinde barındırır.

SEO danışmanlığı nedir?

Öncelikle belirtmek gerekiyor ki SEO danışmanlığı, hem kurumsal hem de bireysel girişimler tarafından tercih edilebilecek en iyi çalışmalar arasında yer almaktadır.

Günümüzde internet kullanımı ve kullanıcıların internet kullanım alışkanlıkları, başta Google olmak üzere tüm arama motorlarının da işleyişlerine ciddi anlamda şekil vermeye başladı. İşte tam da bu noktada, SEO danışmanlığı kendini göstermiş oldu.

En doğru ve en etkili kitleye erişmek için en önemli platformlardan olan arama motorlarında iyi sıralar elde etmek, içeriklerin ve ürünlerin doğru kitleye ulaşmasını sağlamak için büyük önem taşımaktadır. Arama motoru optimizasyonu hizmetinden çok daha ötesini sunan SEO danışmanlığı, değişen eğilimleri ve ihtiyaçları en iyi şekilde takip eden çalışmaları ortaya çıkarır.

SEO danışmanlığı, “olmak ya da olmamak” anlamına gelebilir!

Belirtildiği gibi Google ve diğer arama motorları, dinamik bir yapıdadır ve her türlü olumsuz etkinin önüne geçmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Bu bağlamda SEO yani arama motoru optimizasyonu için ayrı bir ekip oluşturulmalı ve söz konusu olan internet sitesi için an be an hem dahili hem de harici düzenlemeler yapılmalıdır.

Bireysel olarak mevcut iş yükünden farklı olarak bu işlemi sürdürmek, birçok kesim için doğru bir adım olmayacaktır. Zira söz konusu bu çalışamlar uzmanlık ve aktif müdehale tecrübesi gerektirir. Değişen yapılanmaların anlık olarak uygulanması da hem ilk sayfa kazanımı hem de mevcut sıraları korumak ve içeriklerin veya ürünlerin daima bireylere ulaştırılması için büyük önem taşımaktadır. Her daim potansiyel müşteriye en hızlı şekilde erişmek için de SEO danışmanlığı hizmeti, her internet girişimi için olmazsa olmazlar arasında yer alır.

Bunlara ek olarak anahtar kelimelerde Google sıralamalarının ilk sayfasında bulunmak, bir internet sitesi için en önemli hedefler arasında yer alır. Bununla beraber anlık yükselişlerden öte daha detaylı çalışmalar yapılmalı ve kalıcılık ön planda tutulmalıdır. Unutulmamalıdır ki Google ve diğer arama motoru sonuçlarındaki anahtar kelimelerde önemli yer edinimi demek, doğru ziyaretçi ve potansiyel müşteri demektir. Diğer bir değişle de sanal dünyada var olmak anlamına gelmektedir.

Son olarak belirtmek gerekiyor ki günümüzde Google ve diğer arama motorlarında iyi sıralar yakalayamayan web girişimleri, ne yazık ki her ne kadar çok iyi iş planı hazırlasalar da bekledikleri başarıyı sağlamakta güçlük çekmektedir. Bunun sebebi ise tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de internet kullanımım en çok Google ve sosyal medya platformları üzerinden sürdürülmesidir. Nitekim iyi bir SEO çalışması, “olmak ya da olmamak” tercihi anlamına gelebilir.

SEO danışmanlığı kapsamında hangi çalışmalar yer alır!

Daha önce de bahsi geçtiği üzere SEO danışmanlığı, klasik bir arama motoru optimizasyonu hizmetinden çok da ötesini vaat etmektedir. Rakip analizi, site için düzenleme, link inşaası, site dışı bağlantı(backlink) edinimi ve düzenlenmesi ve altyapı çalışmaları, başlıca olarak SEO danışmanlığı kapsamında yer alan çalışmalar arasında bulunmaktadır.

Bunlara ek olarak kategorizasyon, doğru ve etkili içerik girişleri, ürün sayfalarının hazırlanması gibi maddeler de SEO için önemlidir ve söz konusu danışmanlık hizmetine dahil edilmektedir.

SEO danışmanlığı hizmeti, sadece “Google’da ilk sıra” anlamına gelmez!

Elbette ki Google’da ilk sıra almak içi SEO çalışması yapılması, başlıca hedefler arasında kendine yer bulmaktadır. Lakin tek amacın bu olmadığını da açıklığa kavuşturmak gerekiyor.

Marka bilinirliği, kurumsal kimlik, alan adı-domain otoritesi ve sosyal medya çalışmaları, arama motoru optimizasyonu danışmanlığı kapsamında yer almalıdır ve “seosefi.com” olarak, ilk sıra vaadinin yanı sıra tüm bu başlıkları da müşterilerimize sunmaktayız.

SEO danışmanlığı sadece Google demek değildir!

Her ne kadar dünyanın birçok yerinde olduğu gibi ülkemizde de en çok bilinen ve en çok kullanılan arama motoru Google olsa da yadırganamayacak bir kitlenin de Yandex, Bing ve Yahoo arama motorlarını kullandığını unutmamak gerekiyor. Üstelik tüm bu arama motorları, birbiri ile etkileşim halindedir.

Sunmakta olduğumuz SEO danışmanlığının etkileri sadece Google üzerinde değil, belirtildiği gibi; Yandex, Bing ve Yahoo sonuçlarında da etkisi göstermektedir.

SEO danışmanlığı sürecinde elde edilecek kazanımlar!

Kalıcılığını koruyan sıra ve ziyaretçi kazanımı
Yükselen hit-ziyaretçi sayısı ve potansiyel müşteri yüzdesi
Reklam gösterimleri ve ürün-hizmet satışlarında artış
Kurumsal kimlik oluşturulması ve marka bilinirliği
Arama motoru sıralamalarında en iyi sonuç
En doğru ziyaretçi ve müşteri kazanımı

SEO danışmanlığı neden önemli?

Daha önce de değinildiği üzere SEO danışmanlığı, en doğru kitleye erişim ve potansiyel müşteri kazanımı için internet ortamının olmazsa olmazıdır. Birçok internet kullanıcısının sadece arama motorları aracılığı ile kullanım alışkanlığı sürdürdüğü düşünüldüğünde, aslında neden SEO danışmanlığının önemli olduğu sorusunun cevabına ulaşılabilir.

Arama motorlarının dinamik bir yapıda olması ve bu dinamizme ayak uydurulması gerekmektedir. Ayrıca rakip analizlerinin iyi gerçekleştirilmesi, söz konusu hizmetin önemini vurgulamak için iyi sebepler arasında gösterilebilir.

Google üzerinden bir örnek vermek gerekirse Google’ın sıralama kriterlerinin 300’ü aşkın olduğu tahmin edilmektedir ve web girişimlerinde bu kriterler en doğru şekilde uygulanmalıdır. Bu da uzman dokunuşu ve özverili çalışma ihtiyacını ortaya çıkarmaktadır.

SEO danışmanlığı ve diğer çalışmaların etki dağılımı!

  • SEO
  • Adwords
  • Sosyal medya

SEO danışmanlığının en önemli unsurları olan; kalıcı sıra edinimi, sürdürülebilir sıralama ve kontrollü yükseliş, temel olarak başarılı bir SEO çalışması sürecinin özeti olarak değerlendirilebilir.

Nitekim söz konusu bu üç maddenin çalışma sürecinde kıstas tutulması, uzun vadeye yayılan başarının anahtarı olacaktır.

SEO danışmanlığı için neden bizi tercih etmelisiz?

SEO danışmanlığı, tecrübenin en önemli olduğu alanların başında yer almaktadır. “seosefi.com” olarak uzun yıllardır edindiğimiz özgün çalışmalarımızın sonucundaki tecrübe, müşterilerimizin başarısındaki en büyük bölüm olacaktır.

Uzun yıllardır elde ettiğimiz tecrübeler neticesinde, SEO çalışmasının kalıcı ve sürdürülebilir olması gerektiği anlayışını ortaya çıkarmış ve benimsemiş durumdayız.

Anlık elde edilen başarıların ve anı kurmak adına yapılan çalışmaların daha sonrasında faydadan çok zarar getireceği unutulmamalıdır.

Dolayısıyla bizler, SEO danışmanlığı sürecinde, sonrası için de kalıcılık ve sürdürülebilirlik adına çalışmalarımızı şekillendiriyoruz.

Uzun yıllardır sektörde bulunmanın ve başarılı çalışmalar gerçekleştirmenin sonucu olarak birçok önemli ve mutlu müşteri ile referanslarımızı artırmaktayız. SEO danışmanlığı sürecinde ve sonrasında, müşterilerilerimizden aldığımız olumlu geri dönüşlerle kazandığımız gurur ve özveri, her daim yeni müşterilerimiz için bizim adımıza iyi bir teşvik olmaya devam etmektedir.

SEO danışmanlığı hizmetinin en yakın rakip karşısındaki örnek etkisi!

  • SEO danışmanlığı hizmeti alan site
  • En yakın rakip

SEO Danışmanlarımızdan destek almak istermisiniz ?