SEO Analiz Araçları Kullanmanın Faydaları

SEO Analiz Araçları

SEO çalışmalarından analiz çok önemlidir. Analizi iyi yapılan bir site doğru backlinklerle hızla yukarı çıkacaktır. Analiz yapabilmek için birçok SEO analiz aracı var. Biz size tavsiye ettiğimiz, en iyi 5 tanesini anlatacağız.

SEO Site Check Up

SEO Site Check Up, tavsiye ettiğimiz en iyi araçlardan biri olup, oldukça iyi analiz yapan,  bu analizlerle de güzel raporlar hazırlayarak kullanıcısına sunan bir araç. H1 etiketlerinden tutun, sosyal medya aktivitesine kadar incelenerek siteniz için hazırlanan sitenizin SEO skorunu görüntüleyebilirsiniz.

SEO Site Check Up; sizin için iyi bir rapor sunmakla kalmayıp, raporları pdf haline dönüştürebiliyor. Bu sayede verilerinizi depolayabilir, geçmiş verileri kıyaslayarak bir başarı analizi yapabilirsiniz. SEO Site CheckUp’ın güzel yanı, siteniz için hız analizi yapabilmesi. Ayrıca hızınızı yükseltmek için neler yapabileceğinize dair de güzel ipuçları sunuyor.

SEO Site Check Up, backlink analizinden çok site içi SEO analizine odaklanmış olsa da BackLink analizine de yüzeysel olarak imkân veriyor. Moz ile ortak çalışarak yaptığı analizde, backlinklerinizi kaydetme imkânınız da var.

1 ay ücretsiz olarak deneyebileceğiniz SEO Site Check Up size sınırsız site içi SEO analizi imkânı veriyor.

Majestik SEO

Majestik SEO özellikle backlink analizi için mükemmel bir araç, site içi ve site dışı backlinklerinizi, aldığınız backlinklerinTrustFollow ve Citation değerlerini görebilir, rakiplerinizle sitenizi karşılaştırarak rakip analizi yapabilirsiniz.

Ücretlendirmede, Majestic SEO ücretsiz sürümünde pek fazla içerik barındırmıyor. Fakat ücretli seçeneği BackLink konusunda mükemmel bir performans gösteriyor diyebiliriz. Bu yüzden fiyatları yüksek, daha çok bu işi profesyonelce yapanlara yönelik fiyatlara sahip. Yine de diğerlerine göre daha uygun bir ücretle siz de Majestic SEO ile sitenizi en yukarlara taşıyabilirsiniz.

Pingdom

Bir site içi SEO analiz, bir de backlinkler için en iyi sonuç veren araçlarımıza baktık. Şimdi Google’ın çok önem verdiği, ileride daha da önem vereceği düşünülen site hızına. Kullanıcı deneyimi Google’ın neredeyse en çok önemsediği konu olduğu için ileride çok daha ünlü olacağı düşünülen Pingdom; site hızı ölçümü yapabilir, sitenizin yavaşlamasına neden olan dosyaları bulabilir, yükleme zamanı analizi yapabilir ya da DNS sağlığınızı öğrenebilirsiniz.

Google Anahtar Kelime Planlayıcı

Backlink olduğu kadar, site içi SEO analizi de sitenizin yukarı çıkması için önemli bir etmendir. Seo analizi için de önemli olan bir şey varsa o da anahtar kelime planlamaktır. Birçok anahtar kelime planlayıcı olmasına rağmen diğerleri gibi ücretli olmaması nedeniyle Google Anahtar Kelime Planlayıcı bu konuda çok iyi.

Positionly

Bu program sayesinde anahtar kelimelerin sırasını öğrenebilir ve kaydedebiliriz. Bunun yanında aynı zamanda rakiplerimizin de anahtar kelimelerini takip etmemize olanak sağlayan Positionly’in Türkçe dil desteği de var. Size 14 günlük deneme süresi sunan Positionly, çoklu projeler için ideal olmakta.Yazar Seo Şefi
Kurumsal ve Bireysel SEO Danışmanlığı Hizmeti. Organik Seo Uzmanı.
  • Yunus

    Bilgilendirici yayınlarınız için teşekkürler.