Seo alexa ve google de indexlemede ne iş yapar

Soru: Seo alexa ve google de indexlemede ne iş yapar

Sitemiz alexada 190 bindeyken  ,  eksta bir  müdahalede bulunulmamasına rağmen  2 ay gibi bir zaman da  1.650.000 seviyesine gerilemiştir.  Ayrıca google  indexlemede ise zayıf  durumdadır? geliştirmek için neler yapılabilir?

Cevap

Yaptığınız seo işlemler Google benzeri arama motorlarında sıralamanızı yükseltir. Bu site organik trafiğin doğrudan artışı demektir. Alexa değerleri sitenize gelen ziyaretçi miktarı ve sitenize gelen ziyaretçilerin sayfalarınızda kalış süresine göre değişebilir. Eğer arama motorlarında sıralamanız gerilerse, ziyaretçi sayınız ve azalacaktır. Bunun dışında sitenizde yaptığınız tasarım değişiklikleri ya da site kullanım kolaylıkları azalırsa ve gelen ziyaretçi sayfanızda fazla kalmıyorsa, alexa değerlerinizi olumsuz etkileyecektir.

Google sıralamalarında değer kaybetmeniz, sitenizin yayın süresine de bağlıdır. Yeni bir sitede 2 aylık süreç içerisinde sitenize herhangi bir içerik girişi olmadığı için siteniz güncel değerini kaybetmiş olabilir. Girdiğiniz içeriklerde kelime spam yapmış olabilir, aşırı dış link çıkışı yapmış olabilir.

Bunların haricinde bütün içeriğiniz belirli bir ya da bir kaç site tarafından kopyalanmış olma ihtimalini değerlendirin.

Bu sorunu aşmak için yeni içerikler girin, yeni girdiğiniz içeriklerde ilgili güncelliğini yitirmiş konulara bağlantı verin. Google Search Console – Arama Trafiği -> Sitenize Bağlantılar bölümünden link analizinizi yapın. yine Arama Trafiği – Manuel İşlemler bölümünden ve Güvenlik sorunları bölümünden uyarıları olup olmadığını kontol edin. Site dışı bağlantılarınız da mümkünse Google link kısaltma servisini kullanın ( ÖrnekFacebook paylaşımları )
Unutmayın sıralamanızdaki düşüşlerde ilk yapılması gerekenler site güncelliğini arttırmak ve  backlink spam analizi yapmaktır.

 

Hakkında

admin

soru cevap
İndexlerim Silinmeye Başladı ...
Geri
3ncü kişiden iş ilanı yayınlamak ...
İleri
soru cevap
YORUM YAZIN