• SEO ve Online Pazarlama Çözümleri
  • info@seosefi.com
  • 0422-3237447
Search Console Yeni Mobil Kullanabilirlik Raporu Geliyor

Search Console Yeni Mobil Kullanabilirlik Raporu Geliyor

Google, mobil’den yapılan trafiğin hızla artmasıyla mobil çalışmalarına ağırlık vermeye devam ediyor. Yılın başından bu yana mobil için birçok yenilik gelirken Search Console’a yeni mobil kullanabilirlik raporu ekleyeceğini şuan test aşamasında olduklarını duyurdu.

Web sitelerinin mobil uyumlu olması için birçok uyarı yapan Google bunu SEO’nun önemli bir kuralı haline getirdi. Artık mobil uyumluluğu olmayan siteleri sıralamadan düşürürken yakın zamanda mobil hızında sıralamaları etkileyen bir faktör haline getirileceğini hatırlatalım.

Son açıklamada ise webmastarlara uyumluluk sürecinde yardım etmesini planladıkları yeni bir özelliği search console’a ekleyeceklerini duyurdular. Gelecek yenilik sitenizin uyumluluğunu kontrol ederek eksikleri rapor ediyor.
konsole raporu

Ayrıca kullanıcıların hangi sayfada sorunlar yaşadığını tespit ederek uyumlu olmayan sayfaları ekstra olarak raporluyor.
kullanıcı performansı

Özellik search console‘da bulunan mobil uyumluluk panelinin yeni bir versiyonu olarak kullanıma sunulması planlanıyor. Değişikliğin ne zaman yapılacağı ise henüz açıklanmadı.

Hakkında

Seo Şefi

Kurumsal ve Bireysel SEO Danışmanlığı Hizmeti. Organik Seo Uzmanı.

seo uyumlu makale nasıl yazılır
SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır? ...
Geri
Google Search Console Zengin Sonuçlar Özelliği Ekledi ...
İleri
Google Search Console Zengin Sonuçlar Özelliği Ekledi
YORUM YAZIN