Paravan Bloglar ve Film Açıklamaları

Soru

Merhabalar, öncelikle bu hizmetiniz için size teşekkür etmek istiyorum.
Benim iki sorum olacaktı, ilki free servisler (blogger, wordpress) gibi yerlerden ilk etapta paravan blog açılmalı mı yoksa gereksiz midir?
İkinci sorum ise; Bir film sitesi açtım ve film açıklamalarında filmin etiketlerini, anahtar kelimelerini geçirmeye çalışıyorum, sizce bu kelimeler bold ile işaretlenip yanında anchor link verilmeli mi? Yoksa boldlamak yeter mi? Birde bazı arkadaşlar açıklamanın başında direk anahtar kelimeleri yazmam gerektiğini belirtti, yani film açıklamasına serpiştirmek yerine en başa yaz daha iyi olur dediler siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

Cevap

Merhabalar,
Sitenizin ilk üç ay içerisinde içeriklerinin ve temasal hatalarının, on-page seo işlemlerinin bitmesi beklenmelidir. Üç ay dolduktan sonra siteniz için paravan bloglar oluşturabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken hususlar;
Blogların site anahtar kelimeleri ile ilgili içerikler barındırmasına dikkat edilmelidir. 2 tane paravan Blog yeterli olacaktır. Bu bloglar da 2 ay dolmadan link çıkışı yapılmamalıdır. Bu süreç içerisinde bloglarınıza sitenize girdiğiniz içerikler kadar sağlam ve özgün içerikler girmeli, ana sitenizde bulunan içerikleri birebir kopyala yapıştır yapılmamalıdır.
Ücretsiz bloglar, yerine farklı alan adları ile bloglar açmanız daha sağlıklı olacaktır. Paravan bloglar aynı ip adreslerinde olmamalıdır. Link çıkışlarında link kısaltma servislerini kullanmanızı tavsiye ederiz.
Film izletme siteniz olduğunu varsayalım. Etiketleriniz şu şekilde olabilir;
Etiketleri Kategori gibi düşünmelisiniz
Yıllara göre etiket örnekleri
2015 film izle – 2014 filmleri izle – 2013 hd film izle – 2012 filmleri
Kategorilere göre etiket örnekleri
Aksiyon – Macera filmleri- Komedi filmi – Dram yapımları
Yayınlama türüne göre etiket örnekleri
720p – 1080p – Tek parça İzle – Full HD – HD
Mesela 720p 2015 yılı yapımı bir dram filmi için tek parça bir video var diyelim.
Etiketler: 2015 film izleDram yapımları720p – Tek Parça İzle

Film sitelerinde etiketlerdeki anahtar kelimelerin, temel anahtar kelimeleri barındırması yeterlidir. Filmin ismini girmeye gerek yoktur.

Etiketlerinizi kategori gibi düzenlediğiniz için etiketlerde de link olması yeterlidir. Yazı içerisinde filmle ilgi yazılmış bir makaleniz varsa buraya link verebilirsiniz bunun haricinde gereksiz bağlantı vermek yanlış olacaktır.
Başlıklar konusuna gelirsek, başlıklarda kullanılan anahtar kelimeler seo açısından olumludur. Fakat etkili olması tek başına yeterli değildir. Konu içerisinde ve alt başlıklarda benzer anahtar kelimeler kullanmak etkiyi arttırır.
İçerik yazısındaki anahtar kelimeleri tek başına boldlamak yerine cümle içerisinde boldlamak bazen daha sağlıklıdır.

Son olarak açıklama yazıları (description) kısmına özen gösterin ve anahtar kelimelerinizi yazarken anlamlı cümleler kullanmaya dikkat edin.

Hakkında

admin

soru cevap
Wallpaper Sitesi ...
Geri
Yabancı siteleri kaynak gösterme? ...
İleri
soru cevap
YORUM YAZIN