• Kurumsal SEO Danışmanlığı
  • info@seosefi.com
  • 0422-3237447

Paravan blog hakkında

Yayınlan güncel makalelerde seo için paravan blogların büyük etkisi olduğu önemle vurgulanmaktadır. Bu bağlam da  size bir sorum olacak.
Yerel haber sitem için 3 adet paravan blog ve bunlara ait ücretsiz servislere bağlı 2 şer alt paravan blog açmak istiyorum. Şöyle ki alacağım domainlerde şehiradı+haber mi geçmeli yoksa sadece şehir adı veya sadece haber kelimesi mi?  Bu sitelerde özgünlüğün korunması gayet tabi önemli o sebeple ana sitedeki haberleri kopyala yapıştır yapmak istemiyorum. 2 Günde bir paravan bloglarıma gireceğim içeriklerin konusu illa haberler mi olmalı yoksa ilgili şehirle alakalı herhangi bir bilgilendirici makale mi olmalı? Her sitede yerel haber paylaşımı hem telif hakkı problemi hem de 2 günde bir post girişi yapacağım için sayıca az olacağından dolayı yerel haber sitesi paravanlarım için ne tür domainlere yönelmeli ve ne tür içerikler de paylaşım yapmalıyım.
Cevaplarsanız çok sevinirim. Sağlıcakla kalın.

Paravan bloglarınız ayrı ipler üzerinde olmasına dikkat etmelisiniz. Free paravan blog oldukları için birden fazla aynı servis üzerinden alınan paravan blogun çok etkisi bulunmamaktadır.
Domain seçimi yaparken lokasyon+haber kelimeleri olması size avantaj sağlayacaktır.
Ana domainde paylaştığınız içerikleri paravan bloglarınızda paylaşmanız sitenizi olumsuz yönde etkileyecektir. Paravan bloglarınızda ilk 2 ay içerisinde link çıkışı yapılmamalıdır. Bloglarında bir site olduğunu unutmayıp düzenli özgün içerik girişleri yapmalısınız. En az sitenizdeki kadar etkili ve güçlü yazılar barındırıyor olmalılar.
Gireceğiniz içerikler lokasyon+haber seçilecek ise lokasyon haberleri yayınlamanız daha etkili olacaktır. Yine aynı şekilde lokasyonu tanıtan yazılarda yazılabilir güçlenmesi açısından faydalı olacaktır.
Evet içerik giriş sayınız 2 günde bir gireceğiniz için düşük kalacaktır. Bunun önüne geçmek için makaleleri 500 ve 650 baremlerinde özgün olarak H2 taglarının düzgün kullanımları ile aşabilirsiniz. Paravan bloglarınızda ve ana sitenizde haber ve lokasyon içerikleri yazılar yazmanız ve bunları kategori olarak ayırmanız gerekecektir.
Konularınız da ve başlıklarınızda çok sık haber kelimesini gerçirmemeye özen göstermelisiniz. Her konu etiketinde olmamalıdır. Veya her başlıkta haber kelimesi olmasına gerek yoktur. Uzun etiket kullanımı yapabilirsiniz bunun için. Site içerisine lokasyon hakkında bilgiler başlığında bir alt sayfa açılır ve düzenli olarak altına blog şeklinde lokasyon tanıtımları yapılır. Lokasyon tanıtımlarında görsel kullanımına dikkat ederek ve alt açıklamalarında ana başlık ile bütünlük sağlatarak ilerlerseniz olumlu sonuçlar alacaksınız.
Yine bunun için sosyal medya kanadını parçalı olarak kullanmanız gerekmektedir. Örneğin haberler için aynı bir sayfa , lokasyon tanıtımları için ayrı bir sayfa şeklinde sosyal medyayı kullanabilirsiniz. Google+ kullanımına ve Facebook kullanımına özen göstermeniz gerekiyor. Kesinlikle sitenizde paylaştığınız içerikleri birebir sosyal medya kanallarında paylaşmayınız. Daha kısa ve net olarak anlatılan ve ana sitenizde kullanılan görselleri kullarak link yönlendirmesi yapmalısınız.
Ana domain seçiminizde yine aynı şekilde Lokasyon+haber olabilir. Sadece sitenizi iki farklı bölüm gibi düşünmelisiniz. Bir alanda ana sayfada haber alanları olacak şekilde alt bölümlerinde ise lokasyon bilgilerinin sunulduğu bir alan olarak ayırmanız gerekmektedir. Lokasyon bilgilerinin ön plana çıkmamasına özen göstermelisiniz. Lokasyon bilgileriniz sizi anahtar kelimelerinizde yükseltmek için kullanılacak ana maddelerdir.
Diğer önemli unsur ise rakiplerinizi birazdaha hızlı elemeniz için, seçilmemiş başlıklarla, kaliteli H2 tagları ile konu içerisinde ilerlemeniz gerekmektedir.

Hakkında

admin

SEO Şefi Founder

Yeni site eski siteden önde çıkıyor ...
Geri
Sitemin indexleri artmıyor? ...
İleri
YORUM YAZIN

Yorumlar kapatıldı.