• Kurumsal SEO Danışmanlığı
  • info@seosefi.com
  • 0422-3237447
soru cevap

Nasıl başlamalı

Soru: Nasıl başlamalı

Belirli bir kelimede 1. sayfada olan sitem için kaliteli, güçlü bir paravan blog oluşturmak istiyorum. A Class ip’li bir host aldım, oradan hesap açtım. WordPress kurdum, nasıl ilerlemek lazım? Günde 2-3 özgün içerik gireceğim ama sorularım var.

Kategori belirlerken diğer sitemde olan kategorilere mi çalışmalıyım? Etiket girmeli miyim? Backlik tanıtım yazısı almalı mıyım? Yol gösterir misiniz? Teşekkürler

Cevap

Öncelikle yaptığınız işlem için tebrik ederim, birinci sıraya gelen bir site genelde kısır döngüye girerek gerilemeye başlar. Siz bunun için en mantıklı işlemi yapmış durumdasınız.
Hostunuz ana sitenizden ayrı bir hostta ve ip de barındırılmalıdır. Umarım bunada dikkat etmişsinizdir. Burada 2 türlü çalışma yapılabilinir;
Birinci çalışma her kategori için bir paravan olarak ilerlemek,
İkincisi ise tek paravan ile tüm kategorileri beslemek, bunu pek tavsiye etmiyorum çünki ana sitenizi yükseltmek kadar zor olacaktır. Bu işlem yerine sitenizdeki en güçlü kategori için niche olması daha mantıklıdır. Arama sonuçlarınız da değerlendirme yapıp, size en fazla hiti getiren kategori hangisi ise o kategori için çalışma başlatılmalıdır.
Genel olarak başlar iseniz sürekli içerik girmeniz gerekecek ve 3 içerik ile ana siteniz kadar etkili bir site oluşturmanız çok uzun sürecektir, kendi kendinize rakip oluşturmuş olacaksınız. 3 özgün yazı yetmeyecektir genel kapsamlı bir site için. Ana kelimeyi güçlendirmek ve tek kategori üzerinden yürümek hem daha kolay ve daha kısa sürmektedir. Sitenizi bir insan gibi düşünün şuan sadece kafa kısmı güçlü durumda, siz alt kategorilere çalışma yaparsanız, eller ve ayaklarda güçlenecektir. Saçaklandırma dediğimiz bu işlem için,
Seçilen kategori için domain alımı ve host alımı yapmış durumdasınız, her gün 3 adet giriş yapmanız şuan için niche bir siteye yeterlidir. Diğer sorularda da belirttiğimiz gibi yazılarınızın birbirine ile aynı oranda olmamasına dikkat etmelisiniz. Yazıları gün içerisinde yazın lakin sabah erken saatlerde 3 tanesini de aynı anda, her gün aynı düzende paylaşmaya dikkat edin.
Etiket kullanımı yapabilirsiniz, faydalı olacaktır. Döngüye düşürmeden sürekli aynı kelimeleri kullanmayınız.
A sitesinden B sitesine yönlendirme yaparken sadece kategoriye ve kategori içerisindeki yazılara yönlendirme yapmaya devam etmelisiniz. 2 ay süresince yeni açtığınız blogtan link çıkışı yapmayınız.
Backlink paketlerine gelirsek kendiniz yapmalısınız. Çöp backlink, whois backlink ve pingleme gibi işlemlerden uzak durmalı. Siteniz le aynı içerikleri barındıran sitelerde tanıtım yazıları alarak daha iyi ilerleme sağlayabilirsiniz. Tanıtım yazılarını da ilk aydan sonra yapabilirsiniz. Backlinkler biraz sıkıntılı mevzulardır, bilinçli olarak ve az sayıda yapılması gerekmektedir.

Hakkında

admin

SEO Şefi Founder

soru cevap
Sitem hit sorunu yaşıyor ...
Geri
h1 h2 h3 tag nedir? ...
İleri
soru cevap
YORUM YAZIN