• SEO Şefi
  • +90 422 323 74 47
  • info@seosefi.com
Mobil Site Hızı Yakında Sıralamaları Etkileyebilir

Mobil Site Hızı Yakında Sıralamaları Etkileyebilir

Google’dan Gary Illyes açıklama yaparak şuana kadar mobil site hızları sıralamaları etkilemedi ancak kullanıcıların daha iyi bir performans elde etmesi için mobil hızı sıralamaları etkileyen bir faktör haline getirebiliriz dedi.

Google dostu algoritma üzerinde çalıştıklarını vurgulayan Gary son dönemlerde artan mobil trafiğe daha fazla önem vererek üzerinde çalışmalar yaptıklarını aktardı. Özellikle e-ticaretin önemli bir faktörü olan mobilde yeni bir algoritma geliyor uyarısı yaptı.

mobile takip

En son sayfa hızı 2010 yılında sıralamaları etkileyen bir faktör olarak algoritmaya girmişti ancak içerik büyüklüğü-hız oranında yaşanan sorunlar ve kötüye kullanımdan dolayı 2013 yılında algoritmadan çıkartılmıştı. Yeniden etkili bir faktör haline gelebileceği söylendi ancak geçmişte yaşadıkları sorunlarla karşılaşmamak için sadece mobile entegre edileceği söylendi. Yani masaüstü aramalarında sayfa hızı etkisiz bir faktör olarak kalmaya devam edecek.

Twitter hesabından yapılan açıklamaya ek yeni algoritma üzerinde hala çalıştıklarını ve aylar sonra gelecek bir değişim olduğunun altını çizdiler. Yani önümüzde uzun bir süreç var fikirler sürekli değişebilir. Mobile seo gündemini yakından takip etmeye devam ediyoruz.

Hakkında

Seo Şefi

Kurumsal ve Bireysel SEO Danışmanlığı Hizmeti. Organik Seo Uzmanı.

Seo Makale Dersi
Seo Makale Dersi Eğitim Notları ...
Geri
Google I/O’da Açıklanmış Kaçırmak İstemeyeceğiniz 8 Yenilik ...
İleri
google 8 yenilik
YORUM YAZIN