Local seo yerel seo nedir?

Local seo yerel seo nedir ?

Local seo, Türkçemizdeki adı ile Yerel SEO olan şehirler arası aramalarda kullanılan bir seo algoritmasıdır. Google veya başka bir arama motoru üzerinde arama yapacak bir kişi arama seçeneklerinden kendi şehrini seçerek, aradığına daha kolay ulaşabiliyor. Yapılan arama türüne local (yerel) aramalar denmektedir. Bu tür aramalarda hizmet veren firmalar daha kolay bulunabilmektedir.

Local Seo (Yerel Seo) Nasıl Yapılır ?

Local aramalar şehir olarak, dil olarak ve zamanlama olarak gösterilebilir. Örneğin temizlik hizmetleri gibi bir kelimenin aranmasını yaparsanız Google bulunduğunuz konuma göre yol tarifi vs. bilgileri size sıralar. Eğer sadece belirli bir şehire hizmet veriyorsanız local aramalarda üst sıralara çıktığınız zaman aradığınız kitleye daha iyi ulaşabilirsiniz. Google Business‘e kaydolarak işletmenizi ekleyin bu sayede yerel aramalarda daha kolay bir şekilde sıralamada yer alabilirsiniz.

temizlik

Google arama seçeneklerinde şehir, ülke gibi aranmalar yapabildiğiniz gibi bildiğiniz dilin aramalarını ve herhangi bir zamanın aranmasını yapabilirsiniz. Local seo da etkili olabilmeniz için metalarınızı hizmet verdiğiniz yerel bölgeye göre ayarlamanız gerekmektedir eğer sitenizin açıklama ve anahtar kelime bölümünü yerel olarak düzenlerseniz sizin için bu bir avantajdır. Tanıtım yazısı ve alacağınız linkleri bulunduğunuz yerel bölgenin sitelerinden alırsanız yerel aramalarda üst sıralara çıkmak sizin için daha kolay olacaktır. Yerel SEO tamamen bir bölgeye hitap etmektedir o bölgede ne kadar hakim olursanız satışlarınız veya vereceğiniz hizmet o kadar çok talep alacaktır, önemli olansa site içi optimizasyonun local bir şekilde yapılmasıdır eğer optimizasyon da bölgeye hitap eden anahtar kelimeler, açıklamalar bulunduramazsanız yerel aramalarda sonuçlar arasında çıkmak sizi zorlayacaktır.

Local SEO mutlaka yapılması gereken seo algoritmaları içerisinde yer almaktadır. Google üzerinde yapılan aramalarda kullanıcıların local seo sonuçlarında çıkan siteleri daha fazla tercih ettikleri bilinmektedir. Diğer artı yönleri ise, arama sonucunda işletmenizin yol tarifini alabilmeleridir. Yine sonuçlar içerisinde web sitesi sekmesinin öne çıkması sayesinde hızlı kolay erişim sağlanacaktır. Mobile aramaların arama sonuçları alanında işletme telefonunuzu ara tuşu ile arama yapmalarını sağlayarak hızlı iletişim kurmalarını sağlayabilirsiniz.

Hakkında

Seo Şefi

Kurumsal ve Bireysel SEO Danışmanlığı Hizmeti Organik Seo Uzmanı , Adwords Danışmanı.

soru cevap
Kısa başlıklara ekleme yapılması ...
Geri
Sosyal Medya Yönetim Araçları Nelerdir? ...
İleri
soru cevap
YORUM YAZIN