Kadın sitesi backlinkle ilgili 3 sual

Öncelikle verdiğiniz cevaplar süper, sitenizi takibe aldım, çok teşekkürler

1-Yakında bir kadın sitesi açmayı planlıyorum, şuan yalnızca editörüm,
kad****, pud** gibi sitelere yorum yazarken mail adresi ve site adresi soruyor,
buraya kadın sitemizin adresini yazmak, fakat yorumda gözükmemesi bize backlink sağlar mı? herhangi bir konuya yorum yapabilir miyiz, gebelik sağlık , anne çocuk vb, yoksa spesifik, yükselmek istediğimiz bir konu belirleyip, o konuda mı yorum yapmalı?

2-6 ay siteye düzenli içerikten sonra,  üyesi olduğum forum sitelerinde, kızlar soruyor, pembenar, meleklermekanı, kadınlar kulübü gibi büyük kadın forumlarında paylaşmayı planlıyorum uzun süredir üye olduklarımdan fake kullanıcı imajı da olmayacak,
şu şekilde 2 link yeterli mi?
bir konu paylaşıp altına
kaynak:
kır**** . com
kaynak: www . kır**** . com konu içeriği neyse o. (sitemin adı bu değil, örnek verdim yalnızca)

3- Yabancı kadın sitelerinden backlink nasıl alınır, bu backlinkler türk kadın sitesi için etkili midir?
ve yabancı siteden backlink nasıl alınır, yorum bırakarak mı

Cevap: Kadın Sitelerinin SEO’ları Nasıl Yapılır

Yorumlarda bıraktığınız mail ve site bilgilerinizi sadece siz görebilirsiniz. Yorum sistemi içerisinde disqus kullanan sayfalarda ise site isminiz gizlenmez. Disqus iframe benzeri bir sistem ile çalıştığından yorum yaptığınız sitelerden linkiniz açık şekilde yazsa dahi backlink olarak sayılmayacaktır. Disqus profili ile yorum yapmanız size backlink kazandırmaz fakat profilinizden sitenize girişler olursa sosyal yönlendirme puanınız yükselecektir.
Backlink sistemi eskisi kadar etkili değildir. Eşit sayıda ve kalitede içerik barındıran iki internet sitesini karşılaştıralım:

  • 1. site backlink sayısı 100.000
  • 2. site backlink sayısı 100

1. Site backlink sayı avantajı ile bir kaç sıra öne geçecektir. Spam rapor edilmiş linkleri varsa, sıralamada bu kendisine dezavantaj olup bir kaç sıra geriye de düşebilir.
Burada anlatmak istediğim, backlink sayısını arttırmaya çalışacağınız vaktin yarısını içerik kalitenizi arttırmaya harcarsanız, hem insanları sayfada tutma süreniz artacak, hem de içerik puanınız yükseleceği için sıralamanız daha iyi olacaktır.
Backlink yerine sosyal medya grupları ve ilgili forumlardan alanınızla ilgili çevre oluşturmalı ve insanlarla gerçekten ilgilendiğinizi hissettirmelisiniz.
2. sorunuza gelirsek, evet yeni bir site açtığınızda üyesi olduğunuz sitelerden tanıtım yapılabilir. Aynı konuyu aynı anda onlarca internet sitesinde kopyala yapıştır ile paylaşmanız sitenizin spam cezası almasına yol açacaktır. Sadece bir kaç sitede sitenizin doğrudan linkini kullanın. Diğer sitelerde Google link kısaltma ya da linkini yazı olarak koyabilirsiniz.
Amacınız hiçbir zaman backlink almak olmamalıdır, bu amaçla yapılan girişimlerin tamamı spamdır. Amaç her zaman sitenize trafik çekmektir, linklerinizi sayılı bir hazineymiş gibi kullanın. Sadece size trafik getirecek yerlerde doğru konuları paylaşın.
Backlinkler için yerli yabancı olayı olmasa bile yabancı içerikli bir siteye düzgün bir açıklama yapılmadan Türkçe bir sayfa linki vermek spam olacaktır. Haber içerikli bir yazı yazarsanız:
” Turkish Fashion Week ” başlığı atar, haberin İngilizce’sinin yazar, kaynak link olarak da sitenizi gösterirseniz linkiniz spam sayılmaz. Haber ya da bilgi içerikli doğrudan alakasız link çıkışlarının tamamı spam olacaktır.
Yabancı bir siteye link vermenizin bir sakıncası da, site içeriğiniz Türkçe olduğu içinhemen çıkma oranı dediğimiz oranınız yüksek olacak ve sitenizin kullanıcı deneyimi açısından zarar görmesi mümkündür.

Hakkında

admin

soru cevap
Farklı dilde backlink ...
Geri
Keyword seçimi neye göre oluyor? ...
İleri
soru cevap
YORUM YAZIN