• Kurumsal SEO Danışmanlığı
  • info@seosefi.com
  • 0422-3237447
soru cevap

İndexlerim Silinmeye Başladı

Soru: İndexlerim Silinmeye Başladı

Merhaba seo şefi uzun zamandır takip ediyorum sizi 2 gün öncesinden cereyan eden olayı anlatmak istiyorum.
özgün içerikler giriyorum fakat 2 gün önce bazı kelimelerde 20 – 30. sıralardaydım bugün ilk 200de yokum bakıyorum netten çoğu kişide bu durum varmış güncelleme oluyomuş sanırsam herneyse.
sitem henüz yeni 2 haftlalık 2 gün önce yazdığım yazılar 1 saatte indeksleniyordu google gibi getir kullanmadan ve indeks sayım 105ti. Bugün sabah index sayımın 98e, öğleye doğru 93 şimdi ise 91’e düştüğünü gördüm.
hiçbir hata yok sadece yaptığım işlemleri göstermek istiyorum
disawow aracını kullanarak ytpara.com sitesinden gelen linkleri engelledim
sosyal medya kullanmıyorum

çalıştığım kelimelerde rekatbetler orta derecede ayrıca son olarak belirtmek istediğim birşey var. sağlık sektöründeyim önceki sitemde 50 yazı girdim ve yaklaşık 1000 kelimelik hiçbir şekilde kazandırmadı, hit bile gelmedi altyapı bloggerdı herneyse.
bende yeni sitemde eski sitemdeki yazıları giriyorum tabi tekrar düzenleyerek anahtar kelimeler ekleyerek düzenliyorum bu yüzden alıntı yapıyorum fakat kendi sitemden 🙂
bu yüzden ceza yemiş olabilir miyim? makaleleri aldığım sitemden kendi siteme link çıkışı yaptım google bunun farkına varmış oalbilir mi acaba? yani benim durumum ne olur bu güncellemeden falan? teşekkür ederim.
ayrıca logonuzda kullandığınız fontu sormuştum bir forumdan geri dönüş yapmadınız cevabınızı alabilir miyim buradan? teşekkürler .)

Cevap

Yeni bir sitenin sıralamalardaki yerinin oturması için 2 hafta çok erken bir süre. 2 haftalık bir site için trafiğiniz iyi sayılır.
Maalesef Blogger Google altyapısında olsa dahi, indeks sorunları yaşanabiliyor. Bunun için Blogger sayfası search console’dan kaydedilmeli ve girilen içeriklerin search console üzerinden dizine eklendiğinden emin olmak gereklidir.
2 ayını doldurmamış sitelere farklı sitelerden bağlantı verilirken dikkatli olmak gerekli. Biz backlink yerine Google kısaltma servisi kullanılan bağlantıları öneriyoruz. Hem backlink spamlarından korunmuş oluyor hem de referral trafiği öldürmemiş oluyorsunuz.
Disavow işlemini iki durumda tercih edebilirsiniz. Sıfır backlink politikası ile hareket ediyorsanız, sağlıklı görmediğiniz olumlu ve olumsuz bir çok bağlantıyı reddedin, önemli gördüklerinizi reddetmezsiniz.
Diğer bir yöntem ise sadece spam kategorisinde yer alan sitelerin bağlantısını reddetmektir. Her şekilde dizine yeni eklenmiş sitelerin bağlantı reddet aracını kullanması kısa vadeli olumsuzluklar oluşturacaktır. Uzun vadede ise siteniz yeniden değerlendirildiğinde olumlu sonuçlar alabilirsiniz.
Google tarafından indekslenmiş blogger yazılarınızı hiç bir link vermeden, doğrudan yeni sitenizdeki aynı konuya yönlendirmelisiniz. Bu işlem ile konunun taşındığını Arama motorlarının anlamasını sağlayacaksınız. Bu işlem seo açısından da çok faydalı olacaktır. İlgili konular için backlink kullanmak zorunda da kalmamış olacaksınız.
Logo fontumuz opensans
Blogunuzdaki bir URL’yi yönlendirme

Hakkında

admin

SEO Şefi Founder

Wordpress seo hız optimizasyonu
WordPress seo hız optimizasyonu nasıl yapılır? ...
Geri
Googlebot CSS ve JS dosyalarına erişemiyor hatası ...
İleri
soru cevap
YORUM YAZIN