• Türkiye'nin En Güncel SEO Ajansı
  • info@seosefi.com
  • 0543-5675850

İçerik Pazarlama Stratejisi

İçerik pazarlama stratejimiz her müşterimize özel olarak hazırlanmaktadır. Size özel pazar araştırma ve analizler yaparak strateji oluştururuz.

Sitenize gelen ziyaretçiler karşılarına çıkan ürünler hakkında bilgi almak ister. Karşılaştıkları sayfalar aslında sizin onlara yaptığınız bir ürün pazarlamasıdır. Eğer yeterli ve ikna edici bilgiler içermiyorsa ürün satışı gerçekleştirmeniz oldukça zordur. Ancak insanlara hitap eden kaliteli içeriklerle müşterilerinizi ikna ederseniz satış oranlarınızıda artırırsınız.

Hedef kitlenizin sorularını yanıtlayan içerikler oluşturduğunuzda ürün satışları da doğrudan artış sağlanacaktır. Rekabet olan sektörlerde temel yardımcı görevi açıklamalar üstlenmektedir. Rakiplerinizden sizi farklı kılan özelliklerinizi, ürününüzün kalitesini, fiyat-performans oranı gibi birçok detaya yer verme imkanı sunar.

Sektörel Haberler

Sektörel haberler, ürünlerinizin doğal reklamını yapmaktadır. Sosyal medya, televizyon, haber siteleri gibi platformlar insanlara ürünlerinizin faydaları hakkında haber yapması durumunda aranma hacimleri artar ve daha fazla satış yapmanıza imkan sunar. Ekibimiz sektörünüzde medya takibi yaparak bu tür fırsatları kaçırmamanız için çalışır.

Durum Çalışmaları

Hedef kitlenize sunduğunuz hizmet güven oranını doğrudan etkiler. Sunduğunuz hizmetleri objektif bir gözle takibe alarak yaptığınız çalışmaları inceleriz. Eğer güven oranını etkileyecek olumsuzluklar tespit edersek bunları düzeltmeniz için raporlar sunarız.

İçerik Stratejisi

Analiz çalışmalarıyla müşterilere yanıt vermeyen içerikler tespit edilerek yeniden düzenlenmesi yapılır. Satışlarınızı artıracak bir içerik stratejisi hazırlanır. İçerikler hazırlanırken satış psikolojisi başta olmak üzere birçok kriter ve teknikten faydalanırız.

Müşterilerle İletişim

Online pazarlamanın en temel kurallarından biride müşterilerinizle sürekli iletişim halinde olmanızdır. Size kolay ulaşabildiklerinde, sorularına hızlı cevap alabildiklerinde markanıza olan ilgileri artar.

Basın Yayınları

Online profilinizi artırarak daha fazla trafik elde edin. Basında ve sosyal medya’da marka hikayenizi anlatarak insanların sizi daha yakından tanımalarını sağlayın, haber portallarına basın bültenleri dağıtarak yaptığınız gelişmelerden insanları haberdar edin. Bu tür çalışmalar müşterilerinizin sempatisini kazanmak için etkili bir yöntemdir.

Beyaz Kağıtlar

Beyaz sayfa pazarlama stratejisine uygun adımlar atın. Sosyal medya’da aktif olarak insanlara ulaşın ve marka bilinirliği ve güven oranını her zaman üst seviyede tutun. Prestij kaybedeceğiniz çalışmalardan uzak durun.

Neden SEO Şefi

Yaptığımız hiçbir çalışma ek işimiz değildir. Alanında yeterli tecrübe ve bilgi birikimine sahip olmadığımız hizmetler vermeyiz ve yaptığımız tüm çalışmalar verim artırma garantisi içeren sözleşmelerle sunulmaktadır. Peki biz neler yaparız;

Başarının anahtarı olan içerikleri özel olarak kaleme alırız. Sektörünüzü özel olarak analiz ederek sahip olmanız gereken içerikleri belirleriz. Mevcut içeriklerinizi optimize ederek müşterilerinize yanıt verdiğinden emin oluruz.

Hazırladığımız içerik pazarlama stratejisi ile müşterilerinizin ürünlerinize daha fazla ilgi göstereceğini sağlarız. Ayrıca müşterilerin sorularını cevaplayabileceğiniz onlarla ilgilenebileceğiniz özel iletişim sistemleri geliştiririz.

İçerik stratejisi geliştirmek, arama motorları üzerindeki varlığınızıda artırır ve daha fazla trafik almanıza yardımcı olur.

Hakkında

Seo Şefi

Kurumsal ve Bireysel SEO Danışmanlığı Hizmeti. Organik Seo Uzmanı. Google top contributor

İçerik Optimizasyonu için Yardımcı 10 Araç
İçerik Optimizasyonu için Yardımcı 10 Araç ...
Geri
YORUM YAZIN