• Kurumsal SEO Danışmanlığı
  • info@seosefi.com
  • 0422-3237447
soru cevap

içerik hırsızlığı ve dmca

Soru: içerik hırsızlığı ve dmca

kad***** .com sitesinde yalnızca editörüm sahibi değilim, sabahtan akşama kadar binbir emekle hazırladığım yazılar, biz**** .com sayfası tarafından botla çalınmakta adam şöyle bir sistem kurmuş, kad***. mak*** .com gibi çeşitli linkler almış, bir de bloglar ağı kurmuş hepsini biz*** .com’a bağlamış,  biz*** .com u 1-2 haftadır her gün dmcaya şikayet ediyorum diyet konusundan başladım, her gün bizden çaldığı 20 sayfayı dmcaya yazıyorum ve dmca tarafından indeksten kaldırdıklarına dair bilgi geliyor.
google bildirip adamların adsense hesabını da banlattık, fakat başka bir reklam uygulamasından kazanıyorlar
sorularım
1-dmcaya her gün şikayet göndermemiz çalıştığım site ile ilgili google nezdinde bir olumsuzluğa yol açar mı?
2- bu şekilde tüm içeriği dmcaya giden site ne zaman ceza yer veya ne zaman kurtulabiliriz bundan
3- bu siteden kurtulduğumuzda siteye bağlı olan kad**** .com ve diğer bloglara da ceza gelir mi, yoksa onlardaki içeriği de tek tek şikayetle mi kurtulabiliriz?

Cevap

Haklı olan başvurular için Google nezdinde bir olumsuzluk söz konusu olmaz. Bu bir hak arama girişimidir ve daha önceki cevaplarım da verdiğim linkleri incelediyseniz eğer, Google’ın telif hakları konusuna çok önem verdiğini söyleyebiliriz.

Şikayetlerin işleme konması belli bir zaman alacaktır. Burada önemli olan kopyalanan içeriklerin tespiti, şikayet sıklığı ve sayısıdır. lumen database üzerinde sürekli olarak şikayetlerinize devam ederseniz hızlı bir sonuç alırsınız. Fakat içerikleriniz bot ile çekildiği için Google’a doğrudan şikayet edebileceğiniz kanalları da kullanmanız faydalı olabilir.

Alttaki adresten sitenizdeki içeriklerin kötü amaçlı programlarla çekildiği konusunda ihbar yapın ve sorununuzu çok detaylı bir şekilde anlatın.
https://www.google.com/safebrowsing/report_phish/?hl=tr
Aynı sitenin blogspot adreslerini ve Google hesaplarını sildirmek için alttaki formu doldurup gönderin:
http://support.google.com/legal/contact/lr_dmca?&product=blogger
Yine telif haklarını ihlal eden web aramalarındaki siteleri şikayet etmek için alttaki formu doldurup gönderebilirsiniz.
http://support.google.com/legal/contact/lr_dmca?&product=websearch
İncelemelerim sonucunda lumen database sitesine yaptığınız başvuruların olumlu olduğunu gördüm. İçerik şikayetlerinizi inceleyen yetkililerin Türkçe bilmediği ihtimallerini göz önünde bulundurun. Bazı şikayetlerinizi İngilizce olarak yapmayı deneyin. Hem Türkçe ve İngilizce açıklama aynı şikayet içerisinde de olabilir detaylı bilgi vermeyi unutmayın.
https://www.lumendatabase.org

Hakkında

admin

SEO Şefi Founder

soru cevap
1 yıl içerik eklenmeyen siteyi yeniden kazanmak ...
Geri
Baclink çeşitleri ve doğru kullanımı ...
İleri
Baclink çeşitleri
YORUM YAZIN