• Kurumsal SEO Danışmanlığı
  • info@seosefi.com
  • 0422-3237447
soru cevap

Soru: Hit Sorunu

kolay gelsin yaklaşık 2,5 yıl önce kurmuş olduğum siteme ziyarteçi çekmede zorluk yaşıyorum sosyal paylaşm sitelerinde ilgi çekici video paylaşırsam ziyaretçi geliyor yok çok az 20-30 kişi giriş yapıyor web sitem http:// www. vidyo****** . com/ ne gibi hata yapıyorum acaba pek fazla bilgim yok sadece içerik yükleyip paylaşıyorum

Cevap

Bu tarz sitelerin kaderidir diyebiliriz, genelde bir aşamaya geldikten sonra sabit kalır ilerleme zorluğu yaşanır. Bu durumda farklılık zamanı gelmiş demektir.
Rakiplerinizden biraz daha farklı olabilirsiniz, sitenizin ilerlemesi için biraz değişik yaklaşımlarda bulunalım, mesela sitenize bir blog açalım ve vizyona girecek filmleri, dizi yorumlarını, komik videolar veya sanatçılar hakkında, diziler hakkında makaleler yazalım. Gün içerisinde 2 3 makale bu şekilde yayınlayarak ilerler iseniz, sitenizde ciddi oranlarda ilerlemeler göreceksiniz.
Diğer konu ise sitenizi incelediğimde, hiç bir videonun açıklaması yok sadece başlık halinde oluşan bir platform, en azından biraz içerikle doldurmayı denemeniz gerekiyor.
Açılışta gelen popup reklam kullanıcıları çok etkiliyor, direk spam bir siteye girmiş izlenimi verdiği için popup reklamdan uzak durarak kullanıcılara biraz daha değer vermeniz gerekmektedir.
Sitenizin alt fouter alanından çıktığınız linki w ile başlayan linki kaldırmanız gerekiyor. Toplist bannerlarını ve istatiklerini kaldırmalı, google analytics kullanmaya özen göstermelisiniz.
Sitenizin bazı sosyal medya paylaşımlarında, üst açıklama alanlarının boş olduğunu gördüm, bu şekilde ilerlemeniz biraz zor olacaktır. Sosyal medya doğal nofollow backlinklerini değerlendirmeli ve arama sonuçlarında çıkmasını sağlamalısınız. Bunun için videolara kısada olsa bir açıklama girmelisiniz.
Twitter gibi yerlerde direk youtube linkleri verilerek paylaşılmış durumda bunun yerine google link kısaltma servisi ile paylaşmanız ve sitenize yönlendirmeniz daha mantıklı olacaktır. Bu sayede hit çekmiş olacaksınız. Yine google+ hesaplarınızdaki paylaşımlarda direk videolardan oluşmakta en azından sitenizdeki videoya yine google link kısaltma servisi kullanarak link vermeniz gerekmektedir. Pinterest paylaşımlarına biraz ağırlık vermeniz gerekiyor.
Aynı hatayı youtube kanalında da yapmış durumdasınız. Kendi linkinizi açık olarak vermemeli verilen linkler link kısaltma ile kısaltılarak, bir kategoriye yönlendirilmelidir.
Header alanında taşan bir menü var bunuda düzeltmeniz gerekiyor, ziyaretçileriniz için kategorileri daha açık bir alana sağ alan gibi bırakmanız daha mantıklı olacaktır.
Gelelim en önemli konuya, mutlaka videolara yorum yaptırmanız gerekiyor, videolarınızı incelediğim zaman neredeyse %99 unda yorum yok. Yorumların yapılması sitenizin ilerlemesi için çok önemlidir.

Hakkında

Seo Şefi

Kurumsal ve Bireysel SEO Danışmanlığı Hizmeti. Organik Seo Uzmanı. Google top contributor

soru cevap
Dış Kaynakların Etkisini Yok Etmek ...
Geri
Akıllı içerik dönemi başlıyor ...
İleri
Akıllı içerik dönemi başlıyor
YORUM YAZIN