• Türkiye'nin SEO Şefi
  • info@seosefi.com
  • 0422-3237447
Google yemek görselleri güncellemesi

Google Yemek görsellerini küçük resim olarak göstermeye başlıyor

Geçtiğimiz günlerde webmaster araçlarına eklenen zengin kartları duyurmuştuk, aralarından dikkat çeken özellik yemek görsellerinin artık snippet olarak sıralamalarda küçük görseller halinde çıkmasıydı. Yemek tarifi sitelerini yakından ilgilendiren bu özellik yapı olarak yayınlanmıştı ancak sıralamalara henüz yansımamıştı.

Bugün yabancı kaynaklardan gelen habere göre uygun yapıya getirilen bazı sitelerin sıralama sonuçları üzerine görseller eklendi. Türkiye sonuçlarına da yansıyan özellik henüz birçok sitede kullanılmıyor. Sadece birkaç yemek tarifi sitesinin bu özelliği aktif ettiğini görürken sektörün önde gelen hiçbir sitesinde bu özellik bulunmuyor.

yemek tarifi

Daha öncede söylediğimiz gibi bu özellik sıralamalara doğrudan etki etmiyor. Bu özelliği kullanan yerel bir tarif sitesini inceledik ve sıralamalarında herhangi bir yükselme olmadı. Ancak sıralamasının yükselmesine katkı sağlamayacağı anlamına da gelmiyor. Kullanıcılar şuan çıkan sonuçlar üzerinde öne çıkan görsele ve puanlamaya sahip olan siteleri daha fazla tercih edeceğinden rakiplere oranla gelen daha fazla organik hit, özelliğin kullanıldığı siteleri yükseltecektir.

Eğer bir yemek tarifi sitesine sahipseniz sitenize snippet özelliğini eklemenizi tavsiye ederiz.

Hakkında

Seo Şefi

Kurumsal ve Bireysel SEO Danışmanlığı Hizmeti. Organik Seo Uzmanı.

Seo Makale Dersi
Seo Makale Dersi Eğitim Notları ...
Geri
Mobil Site Hızı Yakında Sıralamaları Etkileyebilir ...
İleri
Mobil Site Hızı Yakında Sıralamaları Etkileyebilir
YORUM YAZIN