Google ve Yahoo Gri Arka Plan Renklerini Test Ediyor

Google ve Yahoo Gri Arka Plan Renklerini Test Ediyor
08Haz, 2016

Google ve Yahoo eş zamanlı olarak yeni renklerini test etmeye başladı. Geçtiğimiz aylarda yeni renkler gelebilir söylentisi üzerine Google arama sonuçları üzerinde ve ana sayfasında çeşitli farklılıklar denemişti.

Google ana sayfası gri oluyor

Son yapılan denemede ise Google ana sayfası gri renk yapıldı. Daha önce arama sonuçlarının siyah yapılmasıyla büyük bir tepki almışlar ve eski haline dönerek değişimi bir süre daha askıya alacaklarını söylemişlerdi. Şimdi ise ana sayfasını gri renk yaptı.

Değişim sonrası Google sayfası;
gri google

Eski beyaz görüntüsü;
beyaz google

Testin ardından beyaz haline geri dönüldü ancak olumsuz tepkide almadılar. Son zamanlarda renk değişimine gitmek isteyen Google yakın bir zamanda gri rengi kullanmaya başlayabilir.

Diğer tarafta ise Yahoo renk değişimi yaparak arama sonuçlarını kırmızı, gri’den açık gri ve siyaha döndürüyor.

Yapılan testle beraber gelen görüntü;
yahoo
Normal görüntüsü
yahoo

İki arama motoruda küçük değişimler yaparak daha şık bir görünüme sahip olmak istiyor. Çalışmaların ardında profesyonel bir ekip insanların tepkilerini değerlendirirken renklerin dikkat dağıtması, göz yorması, modern bir görüntü katması gibi birçok faktörü inceleyerek değişimlere karar veriyor.

1 Comment

  • Batuhan Alac 8 Haziran 2016 @ 22:51

    Google uzun süredir güncelleme yapıyor sagolun tüm haberleri sayenizde öğreniyoruz. Gri yapmaları için mutlaka bir neden vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir