• Kurumsal SEO Danışmanlığı
  • info@seosefi.com
  • 0422-3237447
Google Site İçeriğinizi Nasıl Alır

Google Site İçeriğinizi Nasıl Alır?

Google Site İçeriğinizi Nasıl Alır? Google sitenizin hedef kitleye sunulabilmesi için web sayfanızda yayınladığınız içeriklerinizi yazılım programları ve çeşitli algoritmalar kullanarak gerçekleştirmektedir. Google bu işlemleri otomatik olarak yapmakta olduğu için sizin ekstre olarak birşeyler yapmanıza gerek kalmaz.

Google Tarama işlemi;

Google arama sonuçları için sitenizin içeriklerini toplamaya başlar. Bu süreçte yine otomatik yazılımlar kullanmaktadır.

Web Tarayıcıları:

Web tarayıcıları arama motorları için web sitelerinden içerik alırlar. Kullandığınız web tarayıcıları siteden diğer siteye olan bağlantıları takip ederek arşivlemektedirler. Arşivleme işlemi sonunda algoritmalar devreye girer ve indirilen içerikler incelenmeye başlanır. Çeşitli algoritmalar ile analiz işlemleri yapıldıktan sonra yayınlanma süreci başlamaktadır. Google bu işlemi yapmak için GoogleBot’u kullanmaktadır.

Oluşturma işlemi;

Google sitemiz için en önemli özelliğini devreye almış demektir. Sitemizin çeşitli tarayıcılar ve mobil cihazlar üzerinede görünümlerini test etmeye başlar. Google URL nizi takip etmeye başlar ve bunu çeşitli javaScript kodları ile test eder. Sonrasında tüm URL leri,resim dosyalarını, style dosyalarını ve JavaDosyalarını tarama işlemini gerçekleştirir ve görsel görünümü oluşturur ve içeriğinizi anlama işlemini bitirmiş olur.

Google sayfalarınızı düzgün olarak tarayamaz ise veya oluşturma işlemini yapamaz ise aşağıdaki sorunları yaşarsınız;

  • Google sitenizi taramaz ise siteniz hakkında bilgi alamaz. Sitenizin alt kategorilerini ve alt bölümlerini keşfedemez, arama sonuçlarında siteniz hakkında doğru veriler yayınlayamaz.
  • Google sitenizdeki görsel düzenekleri doğru oluşturamaz ise, görsellerin ne amaçlı kullanıldığını anlayamaz ve algoritma mantığına ters ilişkilendirme yayınladığınızdan dolayı , değersiz dizinler ve yanlış indexlemeler yapar.

Bu işlemleri yanlış yapıyor iseniz Google bunun içinde sizlere bir servis sunmuştur. Sitemi Google Gibi Getir aracından yararlanarak indexlemeler yapabilirsiniz. Yanlış url leri kaldırabilirsiniz.

Seo Şefi

Hakkında

Seo Şefi

Kurumsal ve Bireysel SEO Danışmanlığı Hizmeti. Organik Seo Uzmanı. Google top contributor

İçerik Güncellemenin Faydaları
İçerik Güncellemenin Faydaları ...
Geri
Sayfa içeriğinin özgün ve kaliteli olması ...
İleri
Sayfa içeriği
YORUM YAZIN
  1. canuas dedi ki:

    Üstadım çok açıklayıcı olmuş. Yazılarınızı büyük bir zevkle okuyorum.