• SEO Şefi
  • +90 422 323 74 47
  • info@seosefi.com
Google Site Haritalarında İndex Sayım Hatası

Google Site Haritalarında İndex Sayım Hatası

Webmaster araçları kullanan kişiler son 24 saatlik dilimde dizine eklenen index sayısında büyük bir düşüşle karşılaşabilir. Birçok kişi site haritalarını kontrol ettiğinde yaklaşık %40’lık bir dizine eklenen sayısında düşüşle karşılıyor. Google bu konu hakkında henüz bir açıklama yapmadı ancak 10 üzerinde site kontrolü yaptığımızda tüm sitelerde değişik oranlarda düşüş bulunuyor. Yabancı kaynakları kontrol ettiğimizde durum yine aynı ve birçok web site sahibi Google sitemaps raporlarında düşüşler olduğunu aktarıyor.
dizine eklenen sayısında düşüş
Site haritalarında dizine eklenen sayısında düşüş yaşayan sitelerin, Google üzerinde gösterilen index sayılarını kontrol ettiğimizde ise herhangi bir gerileme söz konusu değil yani hiçbir index dizinden kaldırılmadı. Resmi bir açıklama gelene kadar endişelenilecek bir durum olmadığını söyleyebiliriz. Hatanın ise hafta içi yapılan yeni mobil dostu algoritmasından kaynaklı olabileceğini düşünüyoruz.

Gerçekleşen hatayı John Muller Doğruladı ve hatayı kontrol ettiklerini bildirdi.

hata raporu

Hakkında

Seo Şefi

Kurumsal ve Bireysel SEO Danışmanlığı Hizmeti. Organik Seo Uzmanı.

mobil dostu amp update
Google Mobil Dostu Algoritmasını Güçlendirdi ...
Geri
Görsel aramalarda Google reklamları resmi olarak açıklandı ...
İleri
Görsel aramalarda Google reklamları resmi olarak açıklandı
YORUM YAZIN
  1. Orhan dedi ki:

    Bende diyorum nedendir. Hayranım hocam sitenize seo gündemi ancak bu kadar hızlı takip edilir. Sizin haricinizde haber yapan yok. Neredeyse tüm haberlerde teksiniz.