• SEO Şefi
  • Seo Danışmanlığı
  • Optimizasyon Çözümleri
Google mobil yönlendirmeler

Google mobil yönlendirmeler için uyardı

Google mobil yönlendirmeler konusunda uyardı.

Sayfaların bilerek ya da bilmeyerek farklı bir domain adresine yönlendirilmesi durumunda Google bu işlemin art niyetli bir girişim olarak algılanacağı ve sayfanızın google dizininden sileneceği konusunda uyardı.

Web sitenizin akıllı tablet ve telefonlarda farklı sayfalara yönlendirilmesi konusunda bir sorun yok, fakat farklı içerik ve sitelere yönlendirilen linklerin analizini Google son derece iyi yaptığını ve alakasız ve art niyetli yönlendirmeler konusunda dikkatli olmamız gerektiğini açıkladı.

sahtemobil

Google örneksite.com adresinin m.örneksite.com mobil içerikli bir sayfaya yönlendirilmesini faydalı buluyor, lakin ziyaretçilerinize kötü bir deneyim yaşatacak yönlendirmelerden kaçınmanız gerekiyor.

Doğru içerik yönlendirme örneği:

örneksite.com/içerik1 sayfasına girildiğinde m.örneksite.com/içerik1 mobil versiyona yönlendirme oluyorsa bu doğru bir içerik yönlendirme örneğidir.

Mobil yönlendirmelerin kötüye kullanımı!

Belirli bir saniye reklam gösteren siteleri biliyoruz. Google arama sonuçlarından girilen sayfalar, mobil içeriklerde reklam görüntüleme sitelerine yönlendiriliyor. Reklam gösterim süresi bitince normal mobil sayfaya yönlendirme yapılırken, bazen zararlı içerik barındıran sitelerede yönlenme olabiliyor. Bu yüzden kullanıcıların bilgisayarlarına çeşitli zararlı yazılımlar yükleniyor ya da haksız kazançlar elde ediliyor.

Web Sitem Mobil Uyumlumu?

Web sitelerinin mobil uyumlu olması seo açısından çok önemlidir. Google’dan ceza alıp almayacağınızı öğrenmek için web sitesi içeriklerinizi Google Mobil Uyumluluk sayfasından kontrol edebilirsiniz

https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/

Seo Şefi olarak sayfamızı kontrol ettik.

mobiluymluluk

Seo Şefi

Hakkında

Seo Şefi

Kurumsal ve Bireysel SEO Danışmanlığı Hizmeti. Organik Seo Uzmanı.

Google Penguen 4.0
Google Penguen 4.0 Yolda ...
Geri
Google mobil algoritma güncellemesi ...
İleri
Google mobil güncelleştirme
YORUM YAZIN
  1. Pervin ALMAZ dedi ki:

    Sitemin mobil versiyonunu yaptırdım haberi okuduğum zaman, çok faydalı oldu benim için bu haberi okumak, teşekkür ederim.