• Kurumsal SEO Danışmanlığı
  • info@seosefi.com
  • 0422-3237447
Google haritalar ios

Google haritalar ios için güncellendi

Google haritalar ios için güncellendi

Google iphone kullanıcılarının google map için daha fazla verimli olmasını sağlamak adına sürekli güncellemeler yapıyor. İOS kullanıcılarının google map’i yoğun derecede kullandıklarını tespit eden google elleri sıvadı ve ios için yeni güncellemeler yaptı.

Android teknolojisinden bir adım önde ios güncellemesi yaptı diyebiliriz. Yine ios sürümünde de çevrim dışı haritalar ve navigasyon özellikleri bulunuyor. Yeni güncelleme ile birlikte anlık benzin fiyatlarını görebilecek kullanıcılar ve istasyonlar arasında karşılaştırma yapabilecekler. Android sürümünden farklı olarak haritalara trafik grafiklerinin yüklendiğini görüyoruz.

google-haritalar-ios

Araç trafik verileri ile trafik yoğunluğu hatta yaya trafik yoğunluğunu tespit edebiliyorsunuz. Kullanıcıların paylaştığı bilgilere göre, konum bilgilerine göre google harika bir algoritma ile sonuç vermektedir.  İOS versiyonunda en önemli gelişme çevrim dışı navigasyon ve haritalar özelliği oldu, eski sürümlerde malesef yoktu. Kasım ayında yapılan sunumda ios için bu özelliğin geleceği belirtilmişti.

Güncelleme ile iphone kullanıcıları artık haritaları indirebilecekler. Cps özelliği sayesinde turn-by-turn navigasyon sistemi kusursuz çalışacak. Mesela bir şehre gideceğiniz zaman o şehrin haritasını indirebileceksiniz. Google haritalar üzerinden çevrim dışı menüsünden artı butonu tıklanarak, haritaları indirebilirsiniz. Bu sayede intirnetinizin olmadığı bir bölgede daha önce indirmiş olduğunuz haritayı kullanabiliyorsunuz. Ek olarak intirnetiniz yok ise haritalar indirildikten sonra otomatik olarak çevrim dışı modunda çalışmaya başlamaktadır. İnternet erişimi sağlandığı zaman haritalar kendini otomatik olarak güncelleyecek.

Google iphone kullanıcılarının yüzünü güldürmeyi başardı.

Hakkında

Seo Şefi

Kurumsal ve Bireysel SEO Danışmanlığı Hizmeti. Organik Seo Uzmanı. Google top contributor

gerçek zamanlı algoritma
Gerçek zamanlı algoritma Google Penguen Ocak 2016’da ...
Geri
Proje yönetimi ve strateji planlama ...
İleri
proje yönetimi
YORUM YAZIN