• SEO Şefi
  • +90 422 323 74 47
  • info@seosefi.com
Google’ın Az Bilinen Özellikleri

Google’ın Az Bilinen Özellikleri

Her internet kullanıcısının hayatında bir değere sahip olan Google şu ana kadar keşfetmediğiniz birbirinden ilginç özellikleriyle eğlenceli yüzünü kullanıcılarına gösteriyor. Bu özelliklerin spesifik bir tanıtımı yapılmadığı için bu özellikleri ve benzerlerini kendiniz keşfetmeniz gerekiyor.

Google’ın o ilginç özellikleri

1– “do a barrel roll” yani uçağın ekseni üzerinde tam bir dönüş yapması bu kelimeyi Google üzerinden aradığınızda kendi ekseni etrafında 360 derecelik bir dönüş yapacaktır.
do a barrel roll

2– Google’da “Askew (çarpık)” aramasını yaptığınızda uygulamalı olarak cevap vererek ekranın yan yattığını görebilirsiniz.
Askew
3– “Recursion” kendini sonsuz tekrar etme anlamına gelen bu kelimeyi aradığınızda Bunu mu demek istediniz? diyerek her zaman aynı sonucu gösteriyor.
Recursion
4– Google aksanları, arama sonuçlarını ve özelliklerini farklı bir aksan kullanarak sunmasını istiyorsanız “Pig Latin Google“(bozuk latin), “Google pirate”(korsan), “Google bork”(Şef) ve “Google Elmer Fudd” aramalarında ilk sonucu açarak veya kendimi şanslı hissediyorum diyerek aksanında değişiklikler yapabilirsiniz.
pig
5-Google Earth açıkken Ctrl + Alt + A tuşlarına basarak bir uçuş simülasyonu başlatarak dünya üzerinde gezebilirsiniz.
google eart uçuş
6– “mentalplex” aramasını yapıp ilk çıkan sonuçla Google ilk tasarımına ulaşabilirsiniz.
google'ın ilk tasarımı
7– “Atari Breakout” yazıp kendimi şanslı hissediyorum veya ilk sonuca tıkladığınızda bir dönemin efsane atari oyununu oynayabilirsiniz.
Atari Breakou
8– “blink html” kelimesini aradığınızda blink kelimesi çıkan sonuçlar yanan sönen olarak gösterilir.
blink
9– “Festivus” araması yaptığınızda ekranın solunda bir festivus çubuğu çıkar.
çubuk
10- Dünya uçuş bilgiler Google Flights ile yeni yerler keşfedip bu noktalara uçuş bilgilerini bulabilirsiniz. Ayrıca uçak isimlerini veya uçuş kodunuzu Google üzerinde arayarak detaylı kalkış-varış zamanı, güzergah gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca flights maps üzerinden tüm dünya hava limanı olan bölgeleri görebilirsiniz.
hava alanları
11- Lego ve Google Chrome ortaklığıyla hazırlanmış olan Build with Chrome ile dünya üzerinde yeni yapılar inşa ederek istediğini şehirlere kurabilirsiniz.
Lego
12- Sanatçı ve Sanat eserlerini inceleyebileceğiz Sanal Müze projesi.
Sanal Müze
13-Oyuncu dinazor, internet bağlantınız koptuğunda yapacak hiçbir şeyiniz yoksa size kötü haberi veren dinazorla oyun oynayabilirsiniz.
google dinazor oyunu

Hakkında

Seo Şefi

Kurumsal ve Bireysel SEO Danışmanlığı Hizmeti. Organik Seo Uzmanı.

google site haritaları hata
Google Site Haritalarında İndex Sayım Hatası ...
Geri
Görsel aramalarda Google reklamları resmi olarak açıklandı ...
İleri
Görsel aramalarda Google reklamları resmi olarak açıklandı
YORUM YAZIN