• Kurumsal SEO Danışmanlığı
  • info@seosefi.com
  • 0422-3237447
Google Arama Sonuçlarına Renk Katıyor

Google Arama Sonuçlarına Renk Katıyor

İnternetin hayatımıza dahil olmasıyla kullandığımız web site sayıları artıyor veya birçoğu yenilikler ve değişimlerle yeniden karşımıza çıkıyor. Başlangıçtan günümüze en az değişime uğrayan web sitesi ise en çok kullandığımız arama motoru Google ne kadar yeni özellik ve fonksiyonlar ekleniyor olsa da en sık kullanılan bölümü arama arayüzü ve bu arayüz uzun bir zamandır değişime uğramadan kullanılmaya devam ediyor.

Ancak Google bu arayüzü renklendireceğini açıkladı ve ilk testini yaptı. Bir süre sonuçları siyah olarak kullanıcılara sunan Google beklediği gibi kullanıcılardan pozitif destek alamadı. Hatta birçok kişi uzun zamandır görmeye alıştığı mavi rengin geri dönmesi için sosyal medya üzerinden tepkilerini belirtti.

renk değişimi

Tepkiler üzerine testi sonlandıran ve eski haline getiren Google yeni renkleri bir süre askıya alacak gibi gözüküyor veya özelleştirilebilir bir seçenek olarak kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor olabilir.

Bizi ilgilendiren soru ise Arama sonuçları üzerinde yapılan renk değişiminin SEO‘a etkisi olur mu ?

Şuan için bu sorunun cevabını ön görmek biraz zor ancak kullanıcıların veya Google’ın olası bir renk değişimine gitmesi ziyaret edilen web sayfa oranını belli oranda etkileyecektir. Eğer kullanılan renk gösterilen sonuçlarda okunabilir göze çarpan bir ton olursa dikkat çekici başlık kullananlar pozitif etikilenecek ve daha fazla ziyaretçi alacaktır. Böylece dağılan trafik sıralamalarda birçok kişiyi yerinden edebilir. Ancak kullanılan tonlar okunabilir renkler olmazsa 1. sırada olmanın avantajı daha önemli gelir.

Hakkında

Seo Şefi

Kurumsal ve Bireysel SEO Danışmanlığı Hizmeti. Organik Seo Uzmanı. Google top contributor

Google My Business API Versiyon 3.0 Güncellemesi Geldi
Google My Business API Versiyon 3.0 Güncellemesi Geldi ...
Geri
Durum değerlendirmesi ...
İleri
YORUM YAZIN