• SEO Şefi
  • +90 422 323 74 47
  • info@seosefi.com
Google Arama Araçlarını Kaldırıyor

Google Arama Araçlarını Kaldırıyor

Google, aramaları kısmen kolaylaştıran diğer arama araçlarını mobil versiyon için kaldıracağını açıkladı. Yapılan aramalarda dil, herhangi bir zaman, ülke gibi seçeneklerle kısıtlamalar yaptığımız arama özelleştirme paneli sadece masaüstü kullanıcılarına gösterileceği açıklandı.

Yapılan açıklamada ‘ “son 1 saat“,”son 24 saat“, “geçtiğimiz hafta“,”geçtiğimiz yıl” arama kısıtları mobil versiyon için kaldırılacaktır. Masaüstü için hala kullanabilirsiniz. ‘ denildi.

Bu özelliğin kaldırılma nedeni ‘mobil dostu algoritma‘ olabilir;

Geçtiğimiz aylarda Google’un duyurusunu yaptığı yeni ‘mobil dostu algoritma’ yakın bir zamanda kullanıma sunulacak. Yapılan değişiklerle masaüstü ve mobil’in iki farklı işleyiş sistemine sahip olması planlanıyor. Kısmen testler yapılırken mobil ve masaüstü dalgalanmaları kimsenin gözünden kaçmamıştır.

Bu dalgalanmaların en önemli neden mobilde gelecek algoritmalardan kaynaklandığı düşünülüyor. Google’un son hamlesinde zaman faktörlerinin kısıtlanarak yapılan aramaları kaldırılması ve daha önce yapılan açıklamalarda taze içerikleri daha ön planda çıkarmayı hedefliyoruz denilmesi yeni algoritma hakkında ipuçları veriyor.

Hakkında

Seo Şefi

Kurumsal ve Bireysel SEO Danışmanlığı Hizmeti. Organik Seo Uzmanı.

Google Search Analytics’e Karşılaştırma Özelliği Ekledi
Google Search Analytics’e Karşılaştırma Özelliği Ekledi ...
Geri
Google Penaltı Cezası Nedenleri ve Çözümü ...
İleri
penaltı ceza neden alınır
YORUM YAZIN
  1. notdefteri dedi ki:

    biraz da uzun yıllardır süre gelen seo bazlı veya tamamen copy+paste içerikleri arka plana atma hedefi olabilir mi?