• SEO'yu Sevdiriyoruz
  • +90 422 323 74 47
  • info@seosefi.com
Google Adwords Yeşil Reklam Alanlarını Test Ediyor

Google Adwords Yeşil Reklam Alanlarını Test Ediyor

Google son dönemde yeşil reklamlar göstermeye başladı. İlk gösterim 14 Nisan’da başlamış ve test yaptığı açıklanmıştı. Kısa süre sonra eski haline dönen reklam renkleri yeniden değiştirildi. Değişiklik bu defa dünya genelinde yapıldı. Amerika, Avrupa ve Asya ülkelerinden atılan birçok tweetle beraber değişikliğin resimleri paylaşıldı.
yeşil reklamlar

Google testlerini farklı zaman aralıklarında farklı ülkelerde test etmesi, sonuçların olumlu olduğunu gösteriyor. Eğer global pazarda yeni renkler beklentileri karşılarsa tamamen yeşil renkli reklamlara geçiş yapabiliriz.

Google reklam renklerini neden değiştiriyor ?

Adwords reklam tıklamalarını artırmak için daha dikkat çekici, insanlara güven veren bir hale getirmek istiyor. Daha önce yayınlanan verilere göre reklamlara tıklanma oranı %40 civarındaydı yani “örnek kelime” üzerinde yapılan aramalarda ilk 4 sırayı reklamlar oluşturuyor olsa da kullanıcıların %60’lık bir dilimi organik sonuçlara yöneliyordu.

Yeni renklerin amacı ise insanlara reklamların güvenilir olduğunu hissettirmek ve reklam tıklama oranını artırmak olduğunu söyleyebiliriz. Şuan yapılan testlerle yeni ve eski renklerin gösterim tıklanma oranları arasındaki değişim analiz ediliyor. Test sonuçlarında yeşil renk, dünya genelinde tıklanma oranında bir artış gösterirse kalıcı olarak yeşil renkle gösterilen reklamların kullanımı başlayacaktır.

Hakkında

Seo Şefi

Kurumsal ve Bireysel SEO Danışmanlığı Hizmeti. Organik Seo Uzmanı.

alışveriş reklamları filtre özelliği
Google Alışveriş Reklamlarına Filtre Butonları Getiriyor ...
Geri
Adwords Reklam Verimliliği Nasıl Artırılır ...
İleri
Adwords geri dönüşüm arttırma
YORUM YAZIN