• Kurumsal SEO Danışmanlığı
  • info@seosefi.com
  • 0422-3237447
soru cevap

Soru: Footer link ve etkisi

8 aylık bir siteye kaliteli bir siteden gelen 450K lık bir footer link var.acaba bu linki 3 ay sonra kaldırsam sıralamam alt üst olur mu?
Footer link alırken yayından asla kalkmayacak biçimde mi almalıyız?
footer linki yeni siteler için tavsiye eder misiniz?ediyorsanız indeksi hangi aralıkta olan bir siteden footer almalı yeni bir site?

Cevap

İlk sorunuzun cevabını vermek gerekir ise, fouter linki uzun vadeli ve en az 6 aylık almanız gerekiyor. 3 ay geçtikten sonra kaldırılırsa tabiki olumsuz etkiler göreceksiniz.
Fouter link alırken yukarıda belirttiğim gibi 6 aylık alınması daha sağlıklı sonuçlar vermektedir. Karşılıklı link değişimi yapılmamalıdır bu konuya özen göstermeniz gerekiyor. Linkinizin yayın süresi yani anlaşması biteceği zaman farklı bir siteden alarak devam etmeniz sitenizin geleceği açısından olumlu olacaktır.
Fouter link aynı içerik yapısına sahip sitelerin birbirlerini tavsiye etme yöntemidir. Bunun yerine es geçilen bir konudan da sayenizden bahsetmiş olalım. Fouter link alımı yerine aynı içerikler sunulan sitede tanıtım yazısı yazdırmak daha sağlıklı olacaktır. Link 3 veya 6 ay sonra kalkacağı için ister istemez sitenize olumsuz yönde yansıyacaktır. Bunun yerine tanıtım yazısı yazdırmanız daha sağlıklı ve asla silinmeyen bir içerik yapısı sağlamış olacaksınız. Linkiniz sürekli karşı tarafta kalacaktır.
İndex süresine gelecek olursak, sitenin sizle aynı içeriği sunması şart veya benzer içerik yayınları yapması gerekiyor. Trustrank değerlerine bakılarak, index sayısı düşük sitelerden almanız sizlere birşey kazandırmaz. Günlük indexlenen bir siteden almak daha sağlıklı olacaktır. Ama yukarıda da belirttiğim gibi bizler organik seo çalıştığımız için, bu tarz çalışmaları tavsiye etmiyoruz, link alımı yapacağınıza tanıtım yayınlatınız.
Diğer sorunuza gelecek olursak, yeni bir site 2 ayı geçmediği sürece başka bir siteden link alırsa olumsuz sonuçlar sergiler. 2 aylık süreci beklemeli, sosyal medya ile güçlendirme yapıldıktan sonra, yeterli içerik sayısına ulaşılır ve off-page seo dönemi başlar.

Hakkında

admin

SEO Şefi Founder

google https
Google HTTPS Protokollere öncelik verecek ...
Geri
Seo amaçlı en iyi alan adı seçimi ...
İleri
Seo amaçlı en iyi alan adı seçimi
YORUM YAZIN
  1. Ömer Levent MUMCU dedi ki:

    Bilgi için teşekkür ederiz