• Kurumsal SEO Danışmanlığı
  • info@seosefi.com
  • 0422-3237447
soru cevap

Eski makale nasıl güncellenir?

Soru: Eski makale nasıl güncellenir?

Eski konularımı güncellemek istediğimde makaleye yeni resim veya paragraf ekliyorum wordpreste, yayınlandığı tarih kısmını o anki saat ve tarihi yazıp güncelleme yapıyorum, bu şekilde yapmak doğru mu?
yoksa başka bir word sayfasına konuyu kopyalayıp farklı etiket ve başlık aynı içerikle mi güncellemeli?
bu arada 1 sorum cevaplanınca,  sorunuz cevaplandı diye mail kutuma aynı mailde 5-6 tane geliyor, bunu düzeltirseniz sevinirim

Cevap

Bu konu hakkında bir çok açıklama ve soru cevapladık, eski konularıda okumanızda fayda olacaktır.
Şuanki yaptığınız şekli tamamen yanlış diyebiliriz.
Doğru yapılış şekli ise görseller aynı kalabilir ama güncellemekte fayda olacaktır. Görsellerin resim açıklamaları alanını yeni yazınıza göre ayarlamanız gerekmektedir.
Yine eski yazı alınır farklı bir kaynakta açılır ve düzenlemeleri yapılır eski başlık değiştirilir ve yayına gönderilir. Bu işlemler sırasında etiketleride değiştirmeniz sizin için faydalı olacaktır. Dizine gönderim tamamlandıktan sonra, eski URL dizinden silinir. Yeni yayınlanan makaleye bugünün tarihi verilir. Yapmış olduğunuz işlem içerik güncelleme işlemidir, eski içerik önemsizleşmiş ve hit değerini kaybetmiştir.
Bu yöntem uygulanırken dikkat edilmesi gereken konu şudur. İşlemi sadece hit getirmeyen artık o konudan sıfır denecek kadar az trafik getiren konular için yapmaktır. Eğer bir konudan halen hit geliyor ise örneğin ilk yazıldığında 100 tekil civarında bir hit sağlamış, 1 ay gibi bir süreç geçmiş ve halen 10,20 civarı tekil hit gelimi oluyor ise bu konu için düzenleme yapılır, etiketleri ile oynanmaz gerekirse 1 adet daha etiket girilir, başlık aynı url değiştirilmeden aynı bırakılır. Yine aynı tarih olarak konu güncellenir. URL dizinden kaldırılmaz bu işlemlerde.
Buradaki amaç kısacası artık değeri kalmayan yazıları dizinlerden silerek yerine rewrite edilmiş ve düzenlemeleri yapılmış yazılar ile değiştirmek ve siteye yeniden bir hit akışı sağlamaktır.

Hakkında

admin

SEO Şefi Founder

soru cevap
xmlrpc php Hatası ...
Geri
Hit sorunu nedenleri ...
İleri
soru cevap
YORUM YAZIN