SEO Şefi Pazt- Cumt 09:00-18:00
info@seosefi.com +90 422 3237447

Doktor Google Projesi Hazır

google doktor yayında

Doktor google projesi hazır. Google sağlık sorunlarınızı dinleyerek doğrudan cevap vereceği bir sistem getiriyor. Sağlık sitelerini olumsuz etkileyecek olan projede çalışma tamamlandı. Yapılan açıklamaya göre bilgiler Harvard sağlık okulu ve Mayo kliniğin uzman doktorları tarafından hazırlandı.

Bugün yapılan duyuruda proje ‘symptom-related direct answers on mobile‘ ismiyle açıklandı. İsminden anlayacağınız gibi proje mobil kullanıcıları kapsıyor. Daha hızlı ve kesin bilgilere erişimi sağlamak için yapılan düzenleme kullanıcılar tarafından olumlu karşılanırsa masa üstüne’de yansıyacağını düşünüyoruz.

Symptoms Search

Sistem sadece mobilde çalışacak, örneğin telefonunuzda ‘Başımın ön kısmı ağrıyor‘ diye bir arama yaptığınızda karşınıza ‘baş ağrısı nedir‘ ve ‘baş ağrısına neden olabilecek etkenler’ sıralanacaktır. Ayrıca arama yaptığınız belirtilerle bağlantılı herhangi bir hastalık veya çözüm açıklaması bulunuyorsa bunlarda ek bilgi olarak gösterilecektir.

Arama sonuçları üzerinde, ilk sırada paragraf olarak gösterilen metinlerin yanı sıra web sonuçları’da sıralanacaktır. Yani kullanıcılar, isterse bilgileri site ziyaretleri yapmadan doğrudan Google’dan alacak, isterlerse bilgileri sunan web adreslerini ziyaret edebileceklerdir.

Proje’nin önümüzdeki günlerde İngilizce dilinde yapılan sonuçlar için aktif edileceği açıklandı. Henüz diğer dillerde kullanıma hazır olmayan projenin global kullanımının yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

About the author

Kurumsal ve Bireysel SEO Danışmanlığı Hizmeti. Organik Seo Uzmanı.

Cevap Yaz