• SEO'yu Sevdiriyoruz
  • +90 422 323 74 47
  • info@seosefi.com
Bing News’e Sitelerinizi Eklemek İçin PubHub Duyuruldu

Bing News’e Sitelerinizi Eklemek İçin PubHub Duyuruldu

Bing haber sitelerinin kayıtlarını daha kolay bir hale getirmek için PubHup duyurusu yaptı. Şuana kadar sisteme dahil olan site sayısı oldukça düşüktü ve kayıt süreci oldukça zordu. Haber sitelerinin ziyaretçi kazanarak haberlerin okunma sayısını artırmaya yardımcı olan news kaydı Bing’de ayrı bir önem arz ediyor. Haberlerin Windows 10, cortana, Outlook ve Bing uygulamalarına yansıyacak olması news kayıtlı sitelerin yüksek trafik elde etmelerini sağlayacaktır.

Bing News PubHub

Bing News’e dahil olmak için gerekli şartları buradan inceleyebilirsiniz. Ayrıca yapılan açıklamada 4 ana kriterin incelenerek haber sıralamalarının yapılacağı açıklandı;

Haber Değeri: Yapılan haberin zamanlaması, kullanıcıların dikkatini çekecek bir başlık kullanılması, orijinal bir içeriğe sahip olması, haber niteliği taşıyan güncel olayların yazılması.

Özgünlük: News’e gelen haberler arasında özgünlük değerleri yüksek olan haberler sıralanacaktır. Benzer veya aynı içeriğe sahip yazılar news sıralamasında yer almayacaktır.

Otorite: Kullanıcılar tarafından güvenilen siteler daha ön planda tutulacaktır. Kullanıcıların içeriklerinize gösterdiği ilgi otoritenizi belirleyecektir.

Okunabilirlik: Habercilik ve dil bilgisi kurallarına uygun hazırlanmış içerikler ön planda tutulacaktır. Anlamsız yazılan, okuma akışına sahip olmayan içerikler geri planda kalırken site otoritesini olumsuz etkileyecektir.

Kullanıcı sayısının yüksek olduğu Windows 10, cortana, outlook gibi araçların yanı sıra önemli haberlerde mail bildirimleri yapması Bing News kaydının önemini artırdı.

Hakkında

Seo Şefi

Kurumsal ve Bireysel SEO Danışmanlığı Hizmeti. Organik Seo Uzmanı.

daha fazla bilgi özelliği
Seçilen Kelime veya Fotoğraflarda Daha Fazla Bilgi Görüntüleme ...
Geri
Bing News Kayıt Nasıl Yapılır ? ...
İleri
bing news başvurusu nasıl yapılır
YORUM YAZIN
  1. Mustafa dedi ki:

    Merhabalar,

    Bilgilendirme için teşekkürler çok güzel olmuş ancak biz Bing News başvuru sayfasını bulamadık. Gözden kaçmış olabilir. Link paylaşabilir misiniz?

    Kolay gelsin.