SEO Şefi Pazt- Cumt 09:00-18:00
info@seosefi.com +90 422 3237447

Bing mobil dostu test aracını duyurdu

Bing mobil dostu seo

Seo çalışma ve stratejileri geliştirirken oluşturduğumuz sayfanın içeriği kadar, sayfaların kodlama yapısının da arama motorları ile uyumlu olması gerekir. Google’ın, Google cep arkadaşlığı (mobil friendly) test aracı bir yıl kadar önce faaliyete girdi ve bu mayıs ayı içerisinde Bing açıklama yaptı; Bing Mobil Dostluğu (mobile friendliness) çalışmalarımızı başlattık.

“Bing mobil dostu” test aracının özellekleri nedir?

  • Viewport ve Zoom kontrol yapılandırma
  • Sayfa içeriğinin genişliği
  • Sayfadaki metnin okunabilirliği
  • Sayfadaki linklerin ve diğer elementlerin aralığı
  • Uyumsuz eklentilerin kullanımı

Bing’in mobil dostu testine alttaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.bing.com/webmaster/tools/mobile-friendliness

Bing test aracının altında mobil uyumlu olmayan sayfaların sıralama kaybedeceğini açıklıyor ve bunun sıralama kaybedip kazanmada önemli bir seo faktörü olduğunu vurguluyor, seo analiz işlemlerinizi kontrol etmenizi öneriyoruz.

Bing:
Sayfaların mobil cihazla uyumlu olması, mobil cihazlarda kullanıcı katılımını artırır. Ayrıca mobil cihazlardaki Bing arama sonuçlarında daha yüksek sırada olmanıza da yardımcı olabilir.

bing mobil friendliness

Bing mobil dostu test aracını hizmete sunmuş olmakla beraber, cep dostu algoritmasının duyurusunu henüz yapmadı. Yeni algoritmanın yakın zaman içerisinde duyurusunu bekliyoruz. Bir web siteniz varsa ve Bing Seo çalışıyorsanız, yukarıdaki araçları kullanarak bing’in cep dostu algoritması çıkmadan önce web sitenizi kontrol etmeniz yararınıza olacaktır.

Seo Şefi

About the author

Kurumsal ve Bireysel SEO Danışmanlığı Hizmeti. Organik Seo Uzmanı.
2 Yorumlar

Cevap Yaz