• Kurumsal SEO Danışmanlığı
  • info@seosefi.com
  • 0422-3237447
soru cevap

Başlığın ve İlk paragrafın aynı olması

Soru: Başlığın ve İlk paragrafın aynı olması

Wordpreste hazırladığım içeriğin alt başlığını ve üst başlığını farklı yapıyorum böylece bazen üst bazen alt başlıktan ziyaretçi yakalıyorum.
Sorum şu, alt başlığımı hamilelikte tansiyon kaç olmalı, yapacağım ve içeriğimde aynen aşağıdaki gibi başlayacak, hani soruyu doktora soruyoruz o cevap veriyor gibi,
bunun mahsuyu var mı? yani wordpreste kullanacağımız başlığı ilk paragraf ve ilk cümlede tek başına geçirebilir miyiz?
Hamilelikte tansiyon kaç olmalı?
Cevap
Bu soruya cevap vermeden önce tansiyon nedir biraz ondan bahsedelim. Tansiyon atardamarların içindeki kan basıncını ifade eden bir kavramdır. Damarın içinde kan akışının gerçekleşmesi için belli bir basınç olmalıdır. Basınç yüksek olursa durum yüksek tansiyon, düşük olursa ise düşük tansiyon gerçekleşir.

Cevap

Kafanızı karıştıran konu üst başlıkta sunulan başlığın içerik alanında kullanılması, doğru kullanım şekli bir başlık verilir ve başlık içinde bir anahtar kelime seçilir. Seçilen anahtar kelime ile ilgili konu içerisinde alt başlık sunulması gerekmektedir. Aynı başlığı konu içerisinde h2 tagı ile sunmanızın bir manası yok. Farklı aynı anahtar kelimeler ile başlayan başlıklar üretebilirsiniz.
Ürettiğiniz alt başlıklara h2 vererek, cevap alanlarını ise h3 başlıkları ile sunabilirsiniz.
Konuya başlar iken ilk 150 karakter arasında anahtar kelime geçirmek evet önemlidir. Manuel meta gibi düşünebilirsiniz. Kullanılan seo eklentileri meta alanı doldurulmamış ise içerikteki ilk 150 hanelik alanı almaktadır. Siz unutsanız dahi ilk 150 hanede anahtar kelime geçirdiğiniz için etkili olacaktır.
Anahtar kelime ile başlıkları karıştırmamalısınız. Hamilelikte tansiyon anahtar kelimeniz ise, konu başlangıcında kelimeyi vurgulayarak başlamalısınız. Giriş alanından sonraki bölümde bir h2 başlığı açarak Hamilelikte tansiyon kaç olmalı kelimesini h2 yapabilirsiniz. Öncelikle bir bilgi sunmalı ve bunun cevabını yazacağınıza, soruları h2 başlığı altında sunmak daha sağlıklı olacaktır.
Eğer bir başlığın alt maddeleri var ise, başlık h2 ise, alt maddeler h3, alt maddeninde alt maddesi var ise h4 olarak başlıklar sunabilirsiniz.

Hakkında

Seo Şefi

Kurumsal ve Bireysel SEO Danışmanlığı Hizmeti. Organik Seo Uzmanı. Google top contributor

responsive temanın seo üzerindeki etkileri
Responsive tasarımın seo üzerindeki etkileri ...
Geri
Backlink sorgulama araçları ...
İleri
Backlink sorgulama araçları
YORUM YAZIN