• SEO Şefi
  • +90 422 323 74 47
  • info@seosefi.com
Backlink sayısı ne kadar olmalıdır?

Backlink sayısı ne kadar olmalıdır?

Değerli takipçilerimiz, yaptığımız telefon görüşmelerinde ve ücretsiz destek sistemin en çok sorulan sorulardan ilkidir, backlink sayısı ne kadar olmalı?

Google için backlink bir populerlik oranı olmakla birlikte, backlinkler sitenizi temsil eden tanıtımlardır. Backlink sayımızın çok olmasının hiç bir önemi yoktur. 2015 google güncellemeleri ile birlikte backlink sayısı artık önemsiz hale geldi, önemli olan backlink’in kalitesidir. Yapmış olduğunuz backlink çalışmalarında google backlinklerin kalıcılık sürelerinede bakmaktadır. Backlinkler yerinden silindi ise gerçersiz backlink sayılmaktadır. Yapacağınız backlink çalışmalarının kalıcı backlink olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun için ücretli backlink alabilirsiniz.

Backlink alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Backlink alırken siteniz ile aynı sektörde PR değerli sitelerden, farklı anahtar kelimeler ile backlink almanız siteniz için en sağlıklı backlink çalışmasıdır. Tanıtım yazılarında da news kayıtlı ve varsa dmoz kayıtlı sitelerden tanıtım yazısı alabilirsiniz. Anti spam dofollow backlinklerden uzak durmalı, sizler tarafından backlink kasmak olarak adlandırılan işlemi yaparken, nofollow backlinklerden uzak durmalı. Yüzlerce backlink bırakılmış konuya backlink yapmanın manasının olmadığını, farklı anahtar ve farklı kategorilere yönlendirme ile backlink yapılması gerektiğini unutmayınız.

Örnek vermek gerekirse SEO kelimesinde sürekli ana sayfamıza backlink yapmak zararlıdır. Bunun yerine doğru yapılış şekli, farklı sitelerde farklı başlıklar ve farklı kategorilerimize backlink yapmak en sağlıklı backlink çalışmasıdır. Nofowllow extension eklentisini kurarak çıkışların nofollow veya dofollow olduğunu görebilirsiniz.

Şunu unutmamak gerekir, sadece backlink çalışması ile siteniz bir yere gelmez, sosyal medya ve paravan blogların doğru kullanımı ile siteniz kaliteli yerlere gelecektir. Backlink sitemizin otoritesini yükselten çalışmaların en başında gelmektedir. Kaliteli backlink, kalıcı backlink ile zirveye giden yolu yakalayabilirsiniz.

Hakkında

Seo Şefi

Kurumsal ve Bireysel SEO Danışmanlığı Hizmeti. Organik Seo Uzmanı.

title nedir title nasil kullanilir
Title Nedir Nerelerde Kullanılır? ...
Geri
Kalıcı Backlink ve Hit için Paravan Sitelerin Önemi ? ...
İleri
Kalıcı Backlink ve Hit için Paravan Sitelerin Önemi ?
YORUM YAZIN