• Türkiye'nin En Güncel SEO Ajansı
  • info@seosefi.com
  • 0543-5675850

Aynı başlığı sürekli kullanmak

Bir kategoride sürekli aynı başlığı kullanıp, içeriği birbirinden tamamen farklı ve özgün yapmak sitenin seo yapısına zarar verir mi? İlan sitelerini gezdiğimiz zaman binlerce başlık birbiri ile aynı olmakta. Bu konudaki cevaplarınızı merakla bekliyor şimdiden teşekkür ediyorum.

Aynı başlığı kullanmak dublicate dediğimiz yani çift başlık işlemidir. Google ve diğer arama motorları bu işlemi sevmezler. İlan sitelerinin bir çoğunda başlıklar malesef dediğiniz şekildedir. Arama sonuçlarında başarılı ilan sitesi görmek oldukça zordur bu yüzden. Bu yüzden profesyonel siteler link yapısının sonuna id kullanırlar. Başlıklar aynı olarak kalır link ve içerikler değişiktir. Bu işlemleri uzun süre tekrarlayarak malesef önemli bir yere gelmek çok zordur. Reklamlar ve sosyal medyanın iyi kullanılması ile siteler genelde önemli yerlere gelirler. Googlede aynı ilan başlığı ile arama yaptığımızda ilk başlığı sunan sitenin ön sırada çıktığını görebilirsiniz. Tabi aldığı hit, domain otoritesi vb etkenlerde sıralamayı etkilemektedir. Ama aynı site birden fazla sonuç göstermeyecektir. İlan sitelerinin fazla olmasından dolayı, genelde aynı başlıklardan dolayı farklı siteleri de sıralamalarda gösterecektir. Evet sitenin yapısına zarar verir, lakin ilan sitelerinin kaderidir diyebiliriz. Başlıkların sonuna ID eklenerek bu sorun giderilebilir vb çözümler üretilebilir.

Hakkında

admin

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

makalelerim az olursa googlede yükselebilir miyim? ...
Geri
Seo Makale Dersi Eğitim Notları ...
İleri
Seo Makale Dersi
YORUM YAZIN

Yorumlar kapatıldı.