• Kurumsal SEO Danışmanlığı
  • info@seosefi.com
  • 0422-3237447

Aynı başlığı sürekli kullanmak

Bir kategoride sürekli aynı başlığı kullanıp, içeriği birbirinden tamamen farklı ve özgün yapmak sitenin seo yapısına zarar verir mi? İlan sitelerini gezdiğimiz zaman binlerce başlık birbiri ile aynı olmakta. Bu konudaki cevaplarınızı merakla bekliyor şimdiden teşekkür ediyorum.

Aynı başlığı kullanmak dublicate dediğimiz yani çift başlık işlemidir. Google ve diğer arama motorları bu işlemi sevmezler. İlan sitelerinin bir çoğunda başlıklar malesef dediğiniz şekildedir. Arama sonuçlarında başarılı ilan sitesi görmek oldukça zordur bu yüzden. Bu yüzden profesyonel siteler link yapısının sonuna id kullanırlar. Başlıklar aynı olarak kalır link ve içerikler değişiktir. Bu işlemleri uzun süre tekrarlayarak malesef önemli bir yere gelmek çok zordur. Reklamlar ve sosyal medyanın iyi kullanılması ile siteler genelde önemli yerlere gelirler. Googlede aynı ilan başlığı ile arama yaptığımızda ilk başlığı sunan sitenin ön sırada çıktığını görebilirsiniz. Tabi aldığı hit, domain otoritesi vb etkenlerde sıralamayı etkilemektedir. Ama aynı site birden fazla sonuç göstermeyecektir. İlan sitelerinin fazla olmasından dolayı, genelde aynı başlıklardan dolayı farklı siteleri de sıralamalarda gösterecektir. Evet sitenin yapısına zarar verir, lakin ilan sitelerinin kaderidir diyebiliriz. Başlıkların sonuna ID eklenerek bu sorun giderilebilir vb çözümler üretilebilir.

Hakkında

admin

SEO Şefi Founder

Google Gerçek Zamanlı index API
Google Gerçek Zamanlı index API’sini Test Ediyor ...
Geri
Zengin Kartlar Kullanmaya Başlayın ...
İleri
Zengin Kartlar Kullanmaya Başlayın
YORUM YAZIN
  1. Emre dedi ki:

    Üstadım değerli paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Kullanıcı deneyimi artık en büyük etken dediğiniz gibi. Ben artık kelime odaklı çalışmalardan çok içerik kalitesine dikkat ediyorum.