• Kurumsal SEO Danışmanlığı
  • info@seosefi.com
  • 0422-3237447

Anahtar kelime ile backlink çalışması

Merhabalar son zamanlarda rastladığım bir konu var. Bu anahtar kelim ile backlink çalışması nasıl yapılıyor nedemektir ? Yani anahtar kelimem iddaa tahmin ve bu konuda nasıl anahtar kelimeli backlink çalışması yapabilirim. Demek istediğim anahtar kelimem ile backlink çalışması nasıl yapılır ? Teşekkürler.

Ayaz Bey çalışmalarınızı yapmaya başlamadan önce siteniz için anchor oranını bilmeniz gerekiyor.
Kısaca değinmek gerekirse ise, anchor oranları ile çalışma yapmaktır aslında gelen bağlantılarda, yer alan anahtar kelimeler anlamına gelmektedir. Örneğin x bir siteye tanıtım, yorum veya konu açıyor iseniz vermiş olduğunuz anahtar kelimeye link vermeniz gerekmektedir. Eğer siteniz yeni bir site ise, öncelikle domain adresinizi açık olarak konularda sunmalısınız.
Dış backlink çalışması yaparken tek anahtar kelimelerden kaçınmanız daha hızlı ilerlemenizi sağlayacaktır. SEO da çeşitlilik dediğimiz işlemi uygulamanız gerekmektedir. Tüm bağlantılar aynı anahtar kelimelerden geliyor ise bu site için zararlı bir durumdur. Mutlaka siteniz için birden fazla anahtar kelime seçimi yapmalı. Dış backlink çalışmalarınızda değişkenli olarak çalışmalar yapmalısınız. Kelime analizleri için sitenize keyword planner kurulumu yapalım. Makalemizden inceleme yapabilirsiniz. Google Trends trafik araştırmaları ve en çok kullanılan kelimeleri görebilirsiniz. Yine 14 günlük demodan yararlanarak ahrefs, moz, majestic gibi online programları kullanarak rakip analizleri yapmalı, hangi kelime için ne kadar bir backlink çalışması yapıldığını gözlemlemeniz gerekmektedir. Kısacası siteniz için sadece vermiş olduğunuz tek kelime için dış backlink çalışması yapmayınız, bir kaç anahtar kelime daha belirleyerek, sürekli ana sayfaya değil, kategori ve değerli makalelerinize yönlendirmeler yaparak çalışmalar yapmanız daha sağlıklı sonuçlar almanızı sağlayacaktır.
Bol trafikler dileriz.

Hakkında

admin

SEO Şefi Founder

içerik
içerik çöplüğüne dönen siteler ...
Geri
Anahtar Kelime Araştırma Yöntemleri ...
İleri
Anahtar Kelime Araştırma Yöntemleri
YORUM YAZIN

Yorumlar kapatıldı.