• Kurumsal SEO Danışmanlığı
  • info@seosefi.com
  • 0422-3237447
soru cevap

Aldığım backlinkler görünmüyor?

Soru: Aldığım backlinkler görünmüyor?

Wesbiteme aldığım 2 adet news kayıtlı websitesinden tanıtım yazılarındaki linkler backlink analizi yaptığımda görülmüyor. Sebebi ne olabilir? Yaklaşık 2 hafta oldu.

Cevap

Url den url ye takip sistemi için anahtar kelime bazlı yapılan çalışmalardır. Sitenize yansıması 2 hafta için çok erken bir süreçtir. Alınan yerin güncellenme sıklığına göre değişkenlik göstermektedir. Bu işlemler bazen anlık etki yaratır bazen 1 ayı bulmaktadır. 2 adet tanıtım yazısı ile sitenize malesef bir değer katamazsınız.
Tanıtım yazıları alırken dikkat etmeniz gereken konu index sayısı yüksek olan ve trustrank değeri yüksek olan siteler olmalıdır. Bu tarz sitelerden tanıtım yazısı alır iseniz, sitenize etkileri düşündüğünüz süreçlerden daha hızlı olacaktır. İkinci konu ise ücretli bağlantı sınıfına giren bu çalışmalarda, ana domain yönlendirme yapacağınıza kategori içlerine yönlendirme yapmanız daha sağlıklı olacaktır.
Yine tanıtım yazılarında gözden kaçan diğer konular ise, kısa içerik ve aynı içeriklerle haberler yapılmasıdır. Üzerine tekrar tekrar basarak belirtmek isterim, tanıtım yazılarının tamamı farklı yazılar olmak zorundadır. 2 haber kanalının aynı kelimeler ile hakkınızda haber yaptığını asla göremezsiniz. Daha açık anlatmak gerekir ise örneğin haber siteleri aynı içerikleri içerik ajanslarından alırlar lakin her haber sitesi kendisine göre özgünleştirir ve görselde özgünleştirme yaparlar. Yani tanıtım yazısı verilecek ise en azından 300 kelimeyi geçen sitenizin kuruluş ve faliyet alanını anlatan bölümleri ve sizler ile nasıl irtibata geçileceği hakkında bilgilerin bulunduğu tanıtım yazıları olmalıdır. Kısa anahtar kelimeler ile ana domaine yönlendirme yapılacağına, uzun kelimeler ile iletişim veya bir kategori,içerik alanına yönlendirme yapılması daha organik izlenimler yaratacaktır.
Düşük değerli news kayırlı sitelere verilen tanıtım yazılarının bir etkisi yok denecek kadar azdır. Sadece bir dış backlink kazanmış olursunuz. 3 anahtar kelime geçirerek 3 anahtar kelimeyide aynı domaine yönlendirme işlemlerinden en kısa süre içerisinde vaz geçmeniz gerekmektedir. Açık olarak bir reklam çalışması olduğu ortadadır. Daha yapay ve sade şekillerde yapılması daha olumlu sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Hakkında

admin

SEO Şefi Founder

soru cevap
xmlrpc php Hatası ...
Geri
Hit sorunu nedenleri ...
İleri
soru cevap
YORUM YAZIN