• Türkiye'nin En Güncel SEO Ajansı
  • info@seosefi.com
  • 0543-5675850

Soru: Adsense ikinci onay

hocam mrb adsense 2.onayı bir türlü onay alamadık.gereken düzenlemeleri yaptık Eksik olarak ne var gördünüz.

Cevap

Sitenizi analiz ettiğimde bir çok eksik gördüm bu süreç içerisinde onaylanmaması çok normal diye düşünmekteyim. Bazı eksiklikler hakkında bilgi vermek gerekir ise;
Sitenizin bir logosu yok, mevcut logonuz banner tarzında hazırlanmış kalite oranını çok düşürmekte. Png formatında bir logo hazırlamalı ve header alt fontu ile örtüşmeli.
Menüler taşmış durumda ve özentisiz olarak sergilenmiş, çok acil düzeltilmesi gerekiyor.
Sağ ve sol alanlarda menülerden önce reklam vb yazılar gösterilmiş, direk reklam odaklı bir site olduğu izlenimi veriyor ve kullanıcılar hiç düşünülmemiş durumda, en azından sol alanda kategoriler vb menü seçenekleri kullanıcılara sergilenmeli.
Görsel seçimlerine baktığımız zaman, görseller çok özentisiz olarak kullanılmış ve imaj kaliteleri çok düşük.
Site üst alanında yer alan site haritası butonunu kaldırıp, fouter alanına eklemesiniz.
Fouter alanında sosyal medya hesaplarınız yer almıyor, en kısa sürede sosyal medya hesaplarınızı açıp alt alana eklemelisiniz.
Sitenin tüm alanları uzunca yazılar ile doldurulmuş, bu tarz yazıları makale içlerinde göstermeniz kalite puanınızı arttıracaktır. Şuan ilk aldığım izlenim gerçekten çok yetersiz bir site olduğu izlenimi.
Herşeyden önce ziyaretçilerinizi düşünmelisiniz, kullanıcılara daha net ve anlaşılır bir alan sunmalısınız.
Temanızı yetersiz bulduğumu söylemek isterim. Gerek renk tonları gerekse header ust yapısı ve renkleri malesef yetersiz.
Konu içlerine baktığımız zaman tüm yazılar kalın punto ile yazılmış sadece önemli alanlar kalın punto ile yazılmalıdır, ziyaretçilere ve arama motorlarına düşük seviye sinyali veriyor şuanki hali ile, yine aynı şekilde hiç bir başlık açıklaması yok, h2 , h3 tag kullanımı yok.
Konu içlerinde sadece yazı var, görsel kullanımı yapılmamış durumda, görsel kullanımına özen göstermeniz gerekiyor.
Sitenizin amacına uygun disqus yorum eklentisi kurmalı ve tüm ziyaretçiler sosyal medya hesapları ile yorum yapmasına olanak sağlamalısınız.
Ana sayfada içerik yönlendirmesi var, bunu kaldırıp içeriklerin okunduğu zaman çıkmasını sağlayınız.
Titleniz tamamen büyük karakterlerden oluşuyor, bir an önce düzeltmeniz gerekiyor.
Description bölümü uzun ve yine aynı şekilde büyük punto yazılarla amacından çıkarılmış durumda, sadece sitenin amacı yazılması gerekmektedir.
Sitenizi geliştirmek adına blogumuzdaki yazıları müsait zamanlarınızda okumanızı tavsiye ediyorum.

Hakkında

admin

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

B2B seo nedir
B2B seo nedir ? ...
Geri
Google adwords ipuçları ...
İleri
Google adwords ipuçları
YORUM YAZIN