Asitesini b sitesine yönlendirdim

Soru: Asitesini b sitesine yönlendirdim

a. com’u b. com’a yönlendirdim daha sonra 1 ay içinde ceza yedi c sitesine nasıl yönlendirmeliyim?

B sitesini kapatmalıyım, yoksa a ve b sitesinin ikisin de c sitesine mi yönlendirmem gerekiyor? Sadece a sitesini mi yönlendirmem yeterli nasıl eşleşme olmalıdır c sitesine

Cevap: Site Yönlendirme

Hangi değişikliği yaparsanız yapın aldığınız cezaya sadece yenilerini eklersiniz. Bir siteyi diğerine yönlendirmek basit bir işlem olsa dahi bu işlemleri yaparken Google’ı mutlaka bilgilendirmelisiniz.

Taşıma işlemlerinde nelere dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili Google’ın yazılı dokümanlarını okumalısınız.
İlk önce yapmanız gereken işlemlerden birisi taşıma işlemlerinizin google presödürlerine uygun hale getirilmesi olacak. Google answer dizinindeki URL değişikliği yaparak site taşıma makalesini inceleyebilirsiniz. Biraz detaylı olduğu için sayfasından okumanız daha uygun olacak.
Eğer sitelerinizin Search Console kaydı yoksa Google’ın Sitenizi Web Yöneticisi Araçları’na ekleme makalesini okuyarak önbilgi edinin. Sitenizi eklemek kolay bir işlemdir fakat farklı bir hesaptaki bir siteyi kendi hesabınıza aktarıyorsanız bütün ayarları kontrol ettiğinizden emin olun.
İstediğiniz kadar siteyi farklı bir alan adına yönlendirme işlemi yapabilirsiniz. bu işlemler için Google Adres Değişikliği Aracını kullanmalısınız.
Adres değişikliğini yapabilmek için bütün sitelerin hesaplarını aynı Search Console hesabınıza kaydettirdiğinize emin olun.
https://www.google.com/webmasters/tools/ adresinizden taşıma yapacağınız alan adı mülkünüze giriş yapın. Alttaki resimde gösterildiği gibi sağ üst taraftaki menüdenAdres Değişikliği seçeneğini seçin.

Domain adres değişikliği
Bütün işlemlerinizi doğru sıralama ile yaptıysanız Google cezanız kalkacaktır.

 

Hakkında

admin

soru cevap
Keyword seçimi neye göre oluyor? ...
Geri
Mobil uyumlu etiketi ...
İleri
soru cevap
YORUM YAZIN